Veidai

2018.12.31 09:35

Sidnėjus pasaulio Naujųjų metų linksmybes pradės akinamu reginiu

BNS 2018.12.31 09:35

Didžiausias Australijos miestas Sidnėjus Naujuosius metus pasitiks didžiausiu per visą istoriją fejerverkų šou, kuriuo pradės per pasaulį nusirisiančią milijardų planetos gyventojų linksmybių bangą.

Miesto dangų 12-ai minučių nušvies rekordinis pirotechnikos kiekis ir nauji efektai bei spalvos. Tikimasi, kad pasigrožėti reginiu į pakrantes ir parkus susirinks daugiau kaip 1,5 mln. žiūrovų.

„Esu tikra, kad mums bus malonumas matyti savo nuostabų uostą nušviestą kaip niekad anksčiau“, – sakė Sidnėjaus merė Clover Moore.

Pažymint 2019-uosius kaip Tarptautinius vietinių kalbų metus, uoste įvyks aborigenų kultūros pagerbimo ceremonija su vaizdais, projektuojamais ant Sidnėjaus uosto tilto atramų.

Aplink pasaulį

Laikrodžio rodyklėms artėjant prie vidurnakčio, šventė nusiris per didelius miestus Azijoje, Europoje, Afrikoje ir Amerikos žemynuose.

Esminis švenčių elementas jau tapo gausios policijos pajėgos, turinčios apsaugoti minias nuo galimų teroristinių atakų ir išpuolių panaudojant transporto priemones.

Honkonge pirotechnikos priemonės 10 minučių bus šaudomos nuo penkių baržų Viktorijos uoste, o nuo kranto fejerverką stebės 300 tūkst. žmonių.

Tokijuje žmonės pasitikti Naujųjų plūs į šventyklas, o netoli sostinės JAV boksininkas Floydas Mayweatheris jaunesnysis susikaus su vietos kikboksininku Tenshinu Nasukawa.

Maskvos parkuose vyks koncertai ir šviesų šou, švenčiantiems žmonėms bus atidaryta daugiau kaip tūkstantis čiuožyklų.

Paryžiaus Eliziejaus laukuose planuojami fejerverkai ir garsų bei šviesų šou brolybės tema, nors „geltonosios liemenės“ įžymiojoje gatvėje planuoja tolesnius antivyriausybinius protestus.

SIPA/Scanpix nuotr.

Berlyne muzikos mylėtojai linksminsis koncerte prie Brandenburgo vartų, bet kai kuriuose kituose Vokietijos miestuose saugumo sumetimais buvo uždrausta populiari vokiečių tradicija leisti pirotechnikos priemones.

Londonas Naujuosius metus pasitiks pagerbdamas savo santykius su Europa, Didžiajai Britanijai išgyvenant sąmyšį dėl „Brexito“. Fejerverką prie apžvalgos rato „Londono akis“ lydės žemyno artistų muzika.

Edinburge tradicinė škotų metų pabaigos šventė taip pat vyks proeuropietiška tema, nors Britanija jau kovo mėnesį turi išstoti iš Europos Sąjungos.