Naujienų srautas

Veidai2018.12.30 22:17

Karpio žvynai – piniginėje: kodėl per Naujuosius latviai atlieka keistus ritualus

BNS 2018.12.30 22:17

Daugiau kaip pusė, arba 51 proc., Latvijos gyventojų per Naujųjų metų sutiktuves atlieka šiam metų laikui skirtus ritualus ar burtus, rodo sociologinės bendrovės „TNS Kantar“ atlikta apklausa.

42 proc. apklausos dalyvių sakė, kad neatlieka jokių naujametinių ritualų, o 7 proc. respondentų negalėjo atsakyti į šį klausimą.

22 proc. tų, kurie per Naujuosius atlieka kokius nors ritualus, į piniginę įsideda karpio ar kokios nors kitos žuvies žvynų, kad visus ateinančius metus netrūktų pinigų. 17 proc. atlieka „laimės liejimą“, kai į šaltą vandenį liejamas ištirpdytas švinas ar vaškas ir pagal susidariusią figūrą spėjama būsima laimė.

12 proc. apklaustųjų ant lapelio užrašo norą ir prieš vidurnaktį tą lapelį sudegina, o 9 proc. apsirengia atsižvelgdami į naujus astrologinius metus. 6 proc. respondentų taip pat rengia vaišes pagal astrologų rekomendacijas, o 4 proc. atlieka kokius nors kitus naujametinius ritualus.

„Karpio ar kokios nors kitos žuvies žvynus pinigams į savo pinigines pritraukti dažniau deda latviai, įmonių vadovai ir aukščiausios grandies specialistai. Gali būti, kad ši tradicija turi kažkokią prasmę, nes būtent šių apklaustųjų pajamos yra vienos didžiausių“, – nurodė „TNS Kantar“.

Apklausa buvo atlikta gruodžio 11–13 dienomis; joje dalyvavo 900 Latvijos gyventojų, kurių amžius nuo 18 iki 60 metų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi