Veidai

2018.12.29 21:29

Šunų draugystė – vietoje raminamųjų vaistų

Siekdama sumažinti stresą mažiesiems pacientams viena Kanados ligoninė pasitelkė gyvūnus. Ligoninės gydytojai tokią praktiką vadina veikiančia geriau nei raminamieji vaistai, sako, kad patenkinti ir mažieji pacientai bei jų tėveliai.

Mažosios Mijos, Toronto vaikų ligoninės pacientės, laukia ausies implanto operacija. Prieš tai jai reikia atlikti smegenų skenavimo procedūrą. Pasak specialistų, šiai procedūrai itin svarbu atsipalaiduoti  ir kurį laiką ramiai išbūti ant vieno šono, kad nuotrauka būtų kuo tikslesnė. Tačiau vaikams ne visada tai pavyksta.

Grėsmingi aparatai kelia nerimą, neramu ir jaunajai pacientei Mijai, todėl į pagalbą skuba labradoro retriverė Liusė, kurios pagrindinis darbas – nuraminti mažuosius pacientus.

„Liusė turi juos globoti ir tapti laikinu augintiniu, kol jie yra čia“, – pasakojo Liusės šeimininkė Joanne Somers.

Kad tokia praktika iš tiesų pasiteisina, įsitikinusi ir radiologė, jau kurį laiką stebinti, kaip gyvūnai veikia vaikus ir ar jie galėtų būti alternatyva vaistams. Pasak jos, preliminariais tyrimo duomenimis, šunys vaikus veikia geriau nei raminamieji.

„Jei vaikai bus labiau pasitikintys ir labiau atsipalaidavę, geriau ištvers šią procedūrą labai uždaroje ir gana triukšmingoje aplinkoje, o procedūra šiek tiek užtrunka“, – sakė radiologė dr. Mary-Louise Greer.

Savo ruožtu, Mijos tėvai labai patenkinti šia nauja ligoninės praktika. Pasak jų, tai išties veikia.