Veidai

2018.12.28 15:59

71-erių prancūzas plauks per Atlanto vandenyną statinės formos kapsule

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.12.28 15:59

Septyniasdešimt vienerių keliautojas iš Prancūzijos leidosi į kelionę per Atlanto vandenyną neįprastu laivu – statinės formos kapsule. Karibų jūrą jis viliasi pasiekti kovą, nė karto neišskleidęs burės ir nesumojavęs irklais – jis įsitikinęs, kad puspenkto tūkstančio kilometrų jį gali nunešti vandenyno srovės.

Šia statine-kapsule buriuotojas iš Prancūzijos tikisi perplaukti Atlanto vandenyną. 72-ąjį gimtadienį kelionėje sutiksiantis vyras išplaukė iš vienos mažutės Kanarų salos ir viliasi po trijų mėnesių pasiekti Karibų krantus.

Buvęs desantininkas, Afrikoje dirbęs privačiu pilotu ir nacionalinio parko gamtosaugininku sako norįs parodyti, kad mesti iššūkį sau galima bet kokio amžiaus.

Jis teigia turintis mažą dukrelę, taigi, negalintis leisti sau atrodyti kaip seneliui.

Trijų metrų ilgio, kiek daugiau nei dviejų metrų diametro statinė-kapsulė sutvirtinta epoksidine derva – kad būtų atspari bangų poveikiui ir atlaikytų galimus susidūrimus.  Tuščia kapsulė sveria puspenkto šimto kilogramo, su plaukiku – per šešis šimtus. Šešiuose kvadratiniuose metruose keliautojas įsirengė viską, ko jam prireiks per artimiausius mėnesius.

Nuotykis taps ir mokslinių tyrimų objektu. Okeanografams bus perduoti duomenys apie sroves. Bus tiriama, kaip bangų mūša paveikė į kelionę paimto vyno butelį. O pats keliautojas padės ištirti, kas nutinka žmogui per tris mėnesius vienatvės mažutėje erdvėje. 

Daugiau apie tai – įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.