Veidai

2018.12.27 15:43

Ispanijoje – daugybę lankytojų pritraukusi paroda V. Van Gogho kūrybai pajusti

Ispanija priima bene daugiausia lankytojų pasaulyje pritraukusią daugiaformatę parodą, skirtą Vincento Van Gogho kūrybai suprasti. Jos lankytojai esą turės galimybę „pajusti“ olandų menininką, įskaitant ir tragišką akimirką, kai jis nusikirpo ausį ir nusiuntė ją moteriai iš bordelio.

„Nomad Art“ parodos kūrėjų tikslas – animacijomis, filmais, šviesomis ir muzika taip sužadinti pačias įvairiausias lankytojų jusles, kad šie atsidurtų tarsi kitame pasaulyje.

Jame esą bus galima geriau suprasti vieną įtakingiausių istorijoje Vakarų menininkų – V. Van Goghą, kuris pragyveno skurde, nors dabar jo paveikslai – tarp brangiausiai parduodamų.

„Nomad Art“ parodos vadovės Elenos Goroskovos teigimu, informacija dabar ne tokia vertinga kaip anksčiau, mat ją lengva surasti, tačiau surasti jausmą yra daug sunkiau.

Paroda gilinasi į laikotarpį nuo 1880-ųjų iki menininko mirties 1890-aisiais. Van Gogho kūryboje tai – pats produktyviausias laikotarpis, per kurį sukurti tokie šedevrai kaip „Saulėgrąžos“, „Irisai“ ar „Žvaigždėta naktis“.

Kartu tai – ir sunkiausias laikotarpis, per kurį teko kentėti dėl psichinės sveikatos – 1888-aisiais Van Goghas nusikirpo ausį ir įteikė ją moteriai iš lankyto bordelio.

Parodą Madride Círculo de Bellas Artes galerijoje bus galima aplankyti iki kitų metų vasario 26-osios.