Veidai

2018.12.25 16:40

Britanija draus gyvūnų parduotuvėse pardavinėti šunis ir kates

BNS2018.12.25 16:40

Didžioji Britanija uždraudžia pardavinėti šuniukus ir kačiukus gyvūnų parduotuvėse, taip bandydama užkirsti kelią gyvūnų išnaudojimui ir netinkamam jų laikymui.

Vyriausybė pranešė, kad įstatymą įgyvendins kitais metais. Tai daroma po viešų konsultacijų, parodžiusių, kad 95 proc. britų pritaria tokiam draudimui.

„Tai reikš, kad žmogus, norintis nusipirkti ar pasiimti jaunesnį nei šešių mėnesių šuniuką ar kačiuką, privalės kreiptis tiesiogiai į veisėją arba gyvūnų prieglaudą, ieškančią jiems naujų šeimininkų“, – sekmadienį paskelbė Aplinkos, maisto ir kaimo reikalų departamentas (DEFRA).

Tai dalis šio departamento kalėdinės kampanijos už gyvūnų gerovę. Priemonė vadinama Lucy įstatymu, kurio pavadinimas susijęs su kavalieriaus karaliaus Karolio spanielio veislės kalyte, 2013 metais išgelbėta iš vieno prasto šunų veislyno Velse.

Lucy didžiąją dalį savo gyvenimo praleido narve ir nebegalėjo atsivesti palikuonių, nes dėl judėjimo stokos jai buvo suaugę klubų kaulai.

Lisa Garner parsivežė Lucy namo ir socialinėje žiniasklaidoje pradėjo kampaniją, kuri pakeitė tvarką, kaip britai įsigyja savo augintinius.

Pasak vyriausybės, naujoji tvarka padės „išgyvendinti baisias sąlygas šunų veislynuose ir išspręsti virtinę esamų problemų dėl gyvūnų gerovės“.

Lucy nugaišo 2016 metais.

Reuters/Scanpix nuotr.

„Gera gyvenimo pradžia“

Vyriausybė mano, kad draudimas neleis „dideliais kiekiais ir prastomis sąlygomis veisiantiems veisėjams“ – licencijuotiems ir nelicencijuotiems – užversti gyvūnų parduotuvių neetiškomis sąlygomis auginamais šuniukais ir kačiukais.

Parduotuvės galės dirbti tik su gyvūnų prieglaudomis arba kai kuriais veisėjais.

DEFRA nepaskelbė, kokią šios prekybos dalį paveiks naujasis įstatymas.

Tačiau Londono Batersio šunų prieglaudos vadovė Claire Horton sakė, kad naujosios taisyklės „užtikrins gerą gyvenimo pradžią šalyje labai mylimiems augintiniams“.

Nuo 1998 iki 2006 metų Batersio prieglauda kūrė populiarų televizijos serialą apie augintinių gelbėjimą ir priežiūrą, atspindėjusį bendrą britų prieraišumą prie kačių ir šunų.

Britanijos veterinarijos labdaros organizacija „People's Dispensary for Sick Animals“ (PDSA) paskelbė, kad 2018 metais 49 proc. suaugusių JK gyventojų laikė bent vieną augintinį.

PDSA duomenys rodo, kad 11,1 mln. kačių populiacija pranoko 8,9 mln. šunų ir 1 mln. triušių, kurių skaičius nuo 2011-ųjų sumažėjo kone perpus.

Britanijos vyriausybė pastaraisiais mėnesiais pristatė virtinę gyvūnų gerovei skirtų iniciatyvų, kurių pavyzdžiu, kaip tikisi aktyvistai, netrukus paseks ir kitos Europos šalys.

Vienu įstatymu spalio mėnesį licencijuotoms parduotuvėms buvo uždrausta prekiauti jaunesniais nei aštuonių savaičių šuniukais ir kačiukais.

DEFRA dabar svarsto įstatymą, kuriuo visų nekomercinių gyvūnų gelbėjimo ir naujų jų šeimininkų paieškos centrų būtų reikalaujama turėti licenciją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.