Veidai

2018.12.21 20:47

Kalėdinė pasaka Danijoje: senove dvelkiančios mugės ir duoklė H. Ch. Andersenui

LRT.lt2018.12.21 20:47

Daniją neabejotinai galima vadinti kalėdinių tradicijų puoselėtoja: nuo visiems gerai žinomų iki dar negirdėtų. Nuo lapkričio vidurio šalyje pradeda šurmuliuoti mugės, o miestai ir miesteliai pasipuošia skandinaviško stiliaus šventinėmis dekoracijomis. Kelionių ekspertai pataria, ką verta šioje šalyje aplankyti žiemos metu.

„Danija išsiskiria savo estetiškumu ir kuklumu, tuo dvelkia ir kalėdinės tradicijos. Nors dauguma skuba apsilankyti vasaros laikotarpiu, žiemos metu šalis atsiskleidžia visai kitomis spalvomis ir jaukiai šurmuliuojančiomis kalėdinėmis mugėmis. Atvykti čia pramogauti su šeima ir rasti jaukias dovanas artimiesiems – nesudėtinga“, – pataria DFDS rinkodaros kampanijų vadovė Baltijos šalims Neringa Sinkevičienė.

Legendiniai Tivolio sodai – tikroji žiemos karalystė

Vasarą apipinti margaspalviais gėlių žiedais, žiemą Tivolio sodai pasipuošia tūkstančiais kalėdinių lempučių. Netgi sakoma, jog antrasis seniausias pasaulyje pramogų parkas, nedaug pasikeitė nuo įkūrimo 1843-aisiais.

Čia veikia ir vieni iš seniausių medinių pasivažinėjimo kalnelių, kurie pastatyti dar 1914 metais. Šiemet minint 175 metų parko jubiliejų, įrengtas ir naujas atrakcionas „Tik Tak“ – norintys jį išbandyti lankytojai, suksis tol, kol jausis tarsi keliaujantys erdvėje ir laike.

Už kelių minučių nuo miesto rotušės pėsčiomis įsikūrusiame pramogų parke rasite ne tik įvairiausių vaikams, suaugusiems ar visai šeimai tinkančių atrakcionų, bet kelias dešimtis vietų užkąsti ar jaukiai praleisti laiką mėgaujantis danų siūlomais patiekalais. Parke veikia 23 restoranai, 14 greito maisto parduotuvių, 5 barai ir 2 kavinės. Pernai Tivolyje atidarytas ir maisto turgus.  

Visais metų laikais Tivolio soduose vyksta įvairūs renginiai. Kone kasdien nuo 17 val. ant koncertų salės pastato pasirodys šviesos ir garso projekcija. Pirmą ir antrą Kalėdų dienas, Naujųjų metų išvakarėse, vakarais taip pat stebins įspūdingi fejerverkų festivaliai. 

Kalėdinė mugė čia taip pat veikia nuo lapkričio 17 d. iki pat Naujųjų.

Pranešimo spaudai autorių nuotr.

Į pasakas nukeliančios mugės, tarp jų ir H. K. Andersono garbei

Šalia „Nyhavn“ kanalo taip pat šurmuliuoja mugė, kurioje gausu skandinaviškų rankų darbo gaminių, vietinių patiekalų, skamba tradicinė danų kalėdinė muzika.

Atvykusiems ilgesniam laikui ir norintiems susipažinti su senosiomis šios šalies Kalėdų tradicijomis, rekomenduojama pasisvečiuoti Orhuso mieste. Apsilankę Senamiesčio muziejuje išvysite ir išgirsite, kokios Kalėdos buvo anksčiau bei kaip keitėsi iki šiandien. Ant istorinių prekystalių ir parduotuvėlėse išvysite gausybę rankų darbo saldumynų. 

Už poros minučių kelio automobiliu nuo Tivolio sodų, miesto aikštėje „Nytorv“, rasite neįprastą mugę, pavadintą danų rašytojo Hanso Christiano Anderseno vardu. Kiekvienas čia stovintis prekystalis mena skirtingą pasaką ir yra išpuoštas atitinkamomis dekoracijomis. Šio vaikų pasakų kūrėjo mugių rasite ir keliaudami giliau po Daniją. Pavyzdžiui, Odensės mieste, netoliese H. K. Andersono muziejaus, galite pasimėgauti tikros senoviškos mugės atmosfera bei ją menančiomis pramogomis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt