Naujienų srautas

Veidai2018.12.21 19:21

Šiauriausio Norvegijos banko pirmasis ginkluotas apiplėšimas nusikaltėliui nenusisekė

BNS 2018.12.21 19:21

Šiauriausioje Norvegijos teritorijoje, Arkties vandenyne esančiame atokiame Svalbardo salyne, buvo įvykdytas ginkluotas banko apiplėšimas, tačiau plėšikas netrukus buvo sugautas, penktadienį pranešė pareigūnai.

Tai pirmas žinomas banko apiplėšimas šioje teritorijoje, esančioje apytikriai pusiaukelėje tarp žemyninės Norvegijos dalies ir Šiaurės ašigalio. 

„Maždaug 10 val. 40 min. vietos (11 val. 40 min. Lietuvos) laiku įvyko ginkluotas apiplėšimas“, – naujienų agentūrai AFP sakė vietos gubernatoriaus atstovas Terje Carlsenas.

„Ginkluotas vyras paėmė tam tikrą sumą pinigų, netrukus jis buvo suimtas“ Svalbardo pagrindinio miesto Longjyrbieno centre, nurodė atstovas.

Pasak pareigūnų, įtariamas apiplėšimą įvykdęs asmuo yra po regioną keliavęs užsienietis. Jis išsiųstas į šiaurinį Trumsės miestą žemyne ir ten bus apklaustas. 

Daugiau informacijos apie sulaikytąjį pareigūnai nepateikė. Pavogtų pinigų suma nenurodyta. Taip pat nežinoma, ar per apiplėšimą buvo panaudotas ginklas.

Sėkmingo banko apiplėšimo galimybės yra gana menkos šiame ledynais ir baltaisiais lokiais garsėjančiame salyne. Pastarųjų ten yra daugiau nei vietos gyventojų.

Longjyrbienas turi maždaug 2 tūkst. gyventojų, ir jie beveik visi vieni kitus iš matymo pažįsta. Oro uostas yra pagrindinis jų susisiekimo su išoriniu pasauliu taškas.

Socialiniuose tinkluose komentatoriai pažėrė pašaipų dėl nepavykusio apiplėšimo.

„Pas nutrūktgalviškiausias banko apiplėšimas Norvegijos istorijoje?“ – parašė vienas socialinio tinklo „Twitter“ vartotojas.

„Jis veikiausiai užmiršo pagalvoti apie atsitraukimo planą“, – pridūrė kitas.

Svalbardo salynas, savo teritorija dukart didesnis už Belgiją, yra maždaug už 1 tūkst. kilometrų nuo Šiaurės ašigalio.

Žiemą termometro stulpelis ten paprastai krenta daugiau nei 20 Celsijaus laipsnių žemių nulio, o kartais paspaudžia minus 40 laipsnių speigas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi