Veidai

2018.12.20 15:18

Išvyskite gražiausias sostinės kalėdines vitrinas

LRT.lt 2018.12.20 15:18

Pusšešto tūkstančio balsavusių išrinko gražiausiai šventėms pasipuošusius Vilniuje – paaiškėjo trys konkurso „Gražiausia Vilniaus kalėdinė vitrina 2018“: pirmąją vietą šiemet laimėjo LR Muitinės departamento vitrina (Gedimino pr. 25, Vilnius), antrąją vietą – JULIA JANUS koncepcinės parduotuvės vitrina (UAB „Julia Janus“, Stiklių g. 7, Vilnius), Vilniaus piligrimų centro vitrina (Vilniaus arkivyskupijos ekonomo tarnyba, Dominikonų g. 6, Vilnius) – trečiąją vietą. 

„Vilnius kartu su didžiausiomis pasaulio sostinėmis pradeda ypač puoštis Kalėdoms dar lapkričio pabaigoje. Pačių vilniečių iniciatyva puoštis vis šviesiau ir įspūdingiau kuria ypatingą nuotaiką – miesto, į kurį norisi sugrįžti ir rekomenduoti aplankyti jį per Žiemos šventes kitiems. Vitrinos laimėtojos šiemet puikiai atspindi mūsų miesto savitumą“, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius, įteikęs laimėtojams apdovanojimus.

Gruodžio 10–17 d. vitrinas vertino 5475 žmonės. Nugalėtojai paaiškėjo sudėjus internetu balsavusių žmonių balsus ir specialiai suburtos komisijos balus.  Trys geriausiai įvertintos kalėdinės Vilniaus vitrinos apdovanotos piniginiais prizais (I vieta – 1500 eurų, II vieta – 1000 eurų ir III vieta – 500 eurų).

„Kalėdos asocijuojasi su šventiniu stebuklu, kurį paslapčia į namus atgabena Kalėdų Senelis. Muitinės departamento virtinose pavaizduota Kalėdų Senelio, stebuklų nešėjo kelionė iš tolimosios Laplandijos į gražųjį Vilnių. Pirmą kartą panaudojome trimačio vaizdo techniką ir spalvotą popierių“, – pasakojo I vietą laimėjusios vitrinos kūrėja Justina Kosaitė iš  LR Muitinės departamento.

I vietos nugalėtojai, S. Žiūros nuotr.

Vilniečių bendruomeniškumą skatinančiame konkurse „Gražiausia Vilniaus kalėdinė vitrina 2018“ šiemet dalyvavo daugiau nei kelios dešimtys veiklių sostinės verslininkų, įmonių bei įstaigų. 

Padedant „Floristai ant ribos“ komandai, II vietos laimėtojos dizainerės Julijos Janus vitrinos gausiai išdekoruotos baltomis kaip sniegas medžių šakelėmis, kalėdinių šviesų grafika ir Julijos kurtais kostiumais. Įdomiausia dekoracijų dalis – įspūdingos juodo plastiko blizgančios eglutės Stiklių gatvės kiemelyje, kurios atrodo tarsi nutūpusios iš kitos – juodosios dizainerės J. Janus planetos. Vitrinos idėjos gimimas buvo kūrybinė sinergija tarp floristo Antano Mažono ir dizainerės. Vitrina ir parduotuvė buvo išdekoruota pagal J. Janus kuriamą madą – santūrios, minimalistinės, juodai baltos dekoracijos.  

II vietos nugalėtojai, S. Žiūros nuotr.

Visos kalėdinės vitrinos maloniai džiugina akį ir puošia žiemiškos sostinės vakarus: vienos jų pasakoja kalėdines istorijas, kitos kuria įspūdžius ir šventinę nuotaiką mieste.

„Adventas, laikas pieš šv. Kalėdas, prasideda ir baigiasi arkangelo Gabrieliaus skelbiama žinia apie Jėzaus gimimą. Taip kilo mintis apie angelus Vilniaus piligrimų centro lange. Dėkojame dailininkei, kuri kelias savaites skyrė angelų kūrimui, nes vien ką reiškia jų skirtingai papuošti sparnai. Labai džiaugiamės, kad šie angelai jau atranda namus kaip meno kūriniai ir nelieka tik vienkartine Kalėdine dekoracija“, – džiaugėsi Inesa Čaikauskienė iš Vilniaus piligrimų centro, kurio vitrina laimėjo III vietą.  

IIII vietos nugalėtojai, S. Žiūros nuotr.

Konkurse dalyvavusių Vilniaus kalėdinių vitrinų nuotraukas galima išvysti „Kalėdos sostinėje 2018“ organizatorių sukurtame kalėdinių vitrinų žemėlapyje, kuriuo naudojantis galima visas jas aplankyti.

Visą šventinį laikotarpį apžiūrėti šventines vitrinas galima ir išmaniai – naudojantis mobiliąja programėle #walk15, kurioje yra virtuali „Kalėdinių vitrinų“ ėjimo trasa. Naudojantis programėle galima apkeliauti ir įvertinti gražiausiai pasipuošusių miesto parduotuvių, restoranų ar įstaigų vitrinas, o pakeliui sužinoti daugiau ir apie Kalėdas sostinėje.