Veidai

2018.12.18 21:00

Šiauliuose iš meduolių iškepė sodybos maketą

Aina Mizgirdė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.12.18 21:00

Šiauliuose būsimieji konditeriai iš imperinės meduolių tešlos pastatė Kalėdų miestelį. Jame – keliolika pastatų, cukriniai žmonės, šokoladiniai medžiai ir baltymų kremo sniego pusnys. 

Meduolinėje sodyboje suręsta 14 pastatų, juos juosia tvoros, auga šokoladiniai medžiai, blizgančiais perlais išpuoštos Kalėdų eglės, žvejoja ar žaidžia cukriniai žmogeliukai. Visos įvairiaspalvių raštų glajais margintos detalės yra valgomos. Daugelis jų pagamintos iš imbierinės meduolių tešlos.

„Pagaminus tešlą ji šaldoma apie valandą, geriausiai – parą, paskui iškepęs meduolis brandinamas pusdienį ar dieną. Tada klijuojamos detalės ir puošiama“, – LRT TELEVIZIJAI apie procesą pasakoja Šiaulių PRC Prekybos ir verslo skyriaus profesijos mokytoja Daiva Vidugirienė.

Šiaulių konditeriai porą panašių imbierinių miestelių buvo pastatę ir anksčiau. Tačiau sukonstruoti tikslų, konkrečios kaimo turizmo sodybos maketą ryžosi pirmą kartą.

„Kokie pastatai buvo, tokius ir stengiamės padaryti. Taip, sunkiau kepti raitytus, bet mes, manau, bendrom jėgom puikiai viską padarėm“, – įsitikinęs virtuvės šefas Kęstutis Bartkus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt