Naujienų srautas

Veidai2018.12.18 18:25

Kas magiško laukia sostinės Kalėdų miesteliuose šiemet?

LRT.lt 2018.12.18 18:25

Net 90 proc. atvykstančiųjų į Vilnių apsilanko Kalėdų miesteliuose ir puikiai juos įvertina. Apie 60 proc. svečių ir turistų ką nors įsigyja lauktuvių. Daugiausia iš svetur atvykusiųjų kalėdiniuose miesteliuose sutinkami italai, lenkai, vokiečiai, o iš Lietuvos dažnesni alytiškiai, uteniškiai ir panevėžiečiai. Šiemet vilniečiai vėl gali didžiuotis, kad Vilnius pasaulyje minimas tarp 25 gražiausių kalėdinių miestų.  Kas magiško laukia sostinės Kalėdų miesteliuose šiemet?

Katedros ir Rotušės aikštėse 5 savaites jaukumu ir staigmenomis kvepės Kalėdos – šventiškai išpuoštame Senamiestyje šurmuliuoja net dvi didelės mugės. Vilniaus geležinkelio stoties teritorijoje įsikūrė Nepriklausomas Kalėdų miestelis. Abejingų nepaliks Vinco Kudirkos aikštėje atsidarysiantis (gruodžio 18–23 d.) Dizaino skveras  Kiekvienas Kalėdų miestelis – savaip žavus ir užburiantis, todėl jų aplenkti negalima.

Kalėdų miestelis Katedros aikštėje

Šiais metais Katedros aikštėje Kalėdų miestelis juosiantis įspūdingą Kalėdų eglę LAIKAS – ypatinga susitikimų vieta, įtraukianti į kalėdinių skonių, kvapų ir dovanų jūrą.

„Keptų kaštonų tiesiog privaloma paragauti ir paversti šį mažą ritualą žiemos tradicija po gražiausia pasaulyje eglute!“ – neįprastų skonių ieškotojus kviečia tiesiai iš saulėtos Italijos atkeliaujančių puikaus skonio keptų kaštonų namuko šeimininkai.

Čia akys raibsta nuo gausybės gėrybių Kalėdoms – pasirinktinai šiltos ir be galo mielos dovanos sau ir artimiesiems. Tai ir išskirtinio dizaino rankų darbo vilnos ir kailio gaminiai, odinės piniginės, stilingos veltinio rankinės, senoviniais tautiniais raštais išmargintos kepurės, pirštinės ir kojinės, originalūs gintaro ir keramikos papuošalai, rankomis dekoruoti kaulinio porceliano indai, vaškiniai antspaudai, originalios žvakės ir žvakidės, megzti žaislai, iš medžio ir stiklo pagaminti pasakos „Spragtukas“ veikėjai, rankų darbo eglučių ir vainikėlių kompozicijos ir kt.

„Geri dalykai prasideda nuo mažmožių, tad užsimerkti prieš gardų saldumą būtų tikra nuodėmė,“ – šelmiškai šypsosi Danas Razbadauskas, mažyčiais olandiškais blyneliais lankytojus lepinantis jau ketvirtus metus.

Šių metų Kalėdų miestelio karščiausia naujiena – kepti ledai!

„Nors įprasta manyti, kad ledais mėgaujamasi tik vasarą, nusprendėme šį mitą sugriauti ir savo svečius kviečiame į malonumų ir skonių kelionę,“ – didžiuojasi lietuviškų ledų „Ice Dunes“ kūrėjai. Jie Kalėdų miestelio lankytojus vaišina unikaliu ledų iš natūralių produktų asortimentu: cinamoniniais, karamelizuotų obuolių, razinų, neįprastų miško grybų, žaliųjų žirnelių bei šventiškais keptais ledais – su traškia plutele išorėje ir aptirpusiais ledais viduje.

Kalėdų miestelis Rotušės aikštėje

Greta elegantiškos eglutės Rotušės aikštėje šiemet ir vėl švyti 10 stiklo kupolų – unikaliomis, jaukiai dekoruotomis erdvėmis. Šiame Kalėdų miestelyje apstu šventinių skanėstų, karštųjų gėrimų ir, žinoma, pilna dovanų.

„Stalo žaidimai – tai nuostabus įrankis, įkvepiantis leisti laiką su draugais ar šeima smagiai ir įdomiai! Žaisdami kartu galime mokytis įvairiausių dalykų – tiek iš žaidimo, tiek vieni iš kitų,“ – sako  unikalius stalo žaidimus kurianti „Vienaragio“ komanda.

Maistu prekiaujančiame kupole – gardžiausių kvapų ir skonių džiazas.  Šiais metais čia būtina išragauti išskirtinius kalėdinius troškinius su antiena ir mandarinais, moliūgų su kokosų pienu ir žaliųjų citrinų sultimis bei burnoje tirpstančius saldėsius su kvapnia arbata. Miestelyje siūlomi unikalūs juvelyrikos, stiklo autoriniai kūriniai, kosmetika, įvairi arbata –  puiki Kalėdų dovana brangiausiems žmonėms.

Šventinė stotis – Nepriklausomas Kalėdų miestelis

Pirmą kartą Vilniaus geležinkelio stoties ir  muziejaus teritorijoje įsikūrė alternatyvus Kalėdų miestelis, kuriame šventiniu laikotarpiu atvertos gatvės meno, technokultūros, teatro, kino ir kitų netikėtų pramogų erdvės. Gausybė alternatyvių renginių lankytojus stebins iki pat sausio 3 d.

Kalėdų miestelis – Dizaino skveras

Vinco Kudirkos aikštėje gruodžio 18–23 d. kvies užsukti išskirtiniu stiliumi garsėjantis Kalėdų miestelis – Dizaino skveras. Čia savo unikalius gaminius pristatys daugiau nei šimtas Lietuvos dizainerių ir kūrėjų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi