Veidai

2018.12.13 11:15

Kinai stato fabrikus, kuriuose atliekas perdirba tarakonai

Tarakonų pomėgis gyventi virtuvėje, pasirodo, jau gali būti pritaikomas pramonėje.  Šie vabalai taip gerai dorojasi su virtuvės atliekomis, kad kinai pradėjo statyti fabrikus, kur tokios atliekos paverčiamos iš tarakonų išgautais baltyminiais pašarais ir net tradiciniais kinų vaistais, o kinų ūkininkai jau augina žmonių maistui skirtus ekologiškus tarakonus.

Kinai augina vienus didžiausių ir ėdriausių tarakonų – daugiausiai gyvenančių Pietų Amerikoje. Jie užauga maždaug per pusę metų.

Tarakonai itin veiksmingai sudoroja visas organines atliekas. Tokių atliekų sparčiai augančiuose kinų miestuose susidaro tūkstančiai tonų, o jų utilizavimas nėra toks paprastas.

Pavyzdžiui, dėl kiaulių maro protrūkio uždrausta tokias atliekas naudoti kiaulių pašarui. Bet sprendimų yra ir tam pasitarnavo tarakonai. Vienoje įmonėje prie Šandongo miesto kasdien perdirbama apie 50 tonų virtuvės atliekų. Tiksliau – jas suėda maždaug milijardas čia auginamų tarakonų.

Kinai nuo seno naudoja tarakonus ir tradicinei medicinai, bet pastaruoju metu vis daugiau dėmesio skiriama tarakonams kaip gyvulių, paukščių pašarui bei žmonių maistui, nes tai turbūt pigiausias aukštos kokybės baltymų šaltinis. Taigi, tarakonų fermas jau padėjo steigti ir paprasti Kinijos ūkininkai.

Išsamiau – Sauliaus Masalsko reportaže.