Veidai

2018.12.09 09:52

Sostinėje susitiks net 6 Seneliai Kalėdos iš visų Lietuvos regionų

LRT.lt2018.12.09 09:52

Vilniečiai ir sostinės svečiai kviečiami pamatyti retą ir nepaprastą susitikimą – net 6 Kalėdų Seneliai sveikins vaikus prie pagrindinės šalies eglės Vilniuje, Katedros aikštėje, šį sekmadienį, 12 val.

Kaip rašoma savivaldybės pranešime, prie Kalėdų eglės „Laikas“ šventėje „Sveikas, Seneli Kalėda!“ susirinkusius linksmins ir savo paslaptimis dalysis penkių Lietuvos regionų Seneliai Kalėdos su palydomis.

Šventės dalyviai sutiks seniausią Čepkelių raisto Kalėdų Senelį, jauniausią ir stilingiausią Senelį iš Suvalkijos, su meškų palyda atvyks žemaitiškasis Kalėda, iš Kupiškio atskubės Kalėdų Bobutala, o visų regionų senelius pristatys visos Lietuvos Kalėdų Senelis.

Seneliai Kalėdos džiugins tarmiškai atliekamų programų virtine. Kiekvieno regiono Senelis Kalėda su savo palyda susirinkusiems pristatys tai, kas jo regionui kalėdiniu periodu būdingiausia: žaidimai – Mažojoje Lietuvoje ir dzūkų krašte; dainos – Aukštaitijoje. Kisielių virti mokys suvalkiečiai, o žemaičiai visus pamokys  „Meškutės“ šokio.

Vaikai renginio metu galės parašyti laišką Seneliui Kalėdai ir čia pat jį įmesti į specialią pašto dėžutę.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.