Naujienų srautas

Veidai2018.12.08 16:01

Maža džiaugsmo kruopelytė karo draskomoje Sirijoje – atgimė šešėlių teatras

Vienas paskutiniųjų šešėlių teatro lėlininkų Sirijoje prarado beveik visą savo amato įrangą ir jau manė, kad teks pamiršti savo didžiausią gyvenimo aistrą. Visgi visai neseniai Jungtinės Tautos nusprendė, kad šešėlių teatras privalo būti išsaugotas.

Praėjusią savaitę siras Shadis al-Hallaq sužinojo, kad jo konflikto kamuojamos šalies šešėlių teatras pateko į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

„Kai žmonės ėmė mane sveikinti, nesupratau, tai sapnas ar realybė. Pasižiūrėjau į savo lėles ir paklausiau jų, ar jos supranta, kad dabar galės išvysti šviesą, pasaulį. Aš jas labai myliu, kartais net sapnuoju“, – atviravo lėlininkas.

S. al-Hallaq veikėjai pagaminti iš karvės odos, rūbai – iš skirtingų medžiagų. Dažniausiai galima išvysti du besišnekančius personažus, kurių dialogus lydi muzika. Pasak lėlininko, jie patinka ir jauniems, ir vyresniems.

Pasak Jungtinių Tautų, skaitmeninės pramogos bei padėtis šalyje meną nustūmė į visuomenės paraštes. Iki konflikto pradžios 2011-aisiais šešėlių teatro lėlininkų šalyje buvo vos keli.

Daugiau – įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi