Naujienų srautas

Veidai2018.12.07 23:20

Dovana Kalėdų Seneliui: nuo šiol turės ne tik skraidančias roges, bet ir skraidančią eglutę

LRT.lt 2018.12.07 23:20

Kol Lietuvos miestai lenktyniauja, kieno kalėdinė eglutė gražiausia, į originaliausios titulą neabejotinai pretenduoja Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Antano Gustaičio aviacijos instituto kūrinys. Kaip ir dera tikriems aviatoriams, instituto dėstytojų drauge su studentais sukurta Kalėdų eglutė gali skraidyti, skelbiama VGTU pranešime.

1,20 metro aukščio eglutė pagaminta iš putplasčio, jos viršuje įtaisytas variklis, o apačioje – keturi vairai. Netradicinė žaliaskarė yra valdoma radijo bangomis ir gali skristi įvairiomis kryptimis bei pakilusi kabėti ore. Eglutę puošia lempučių girlianda, kurią galima įžiebti nuotoliniu būdu. 

„Su studentais esame sutarę penktadienius skirti netradicinėms, kūrybinėms užduotims. Vieną tokį penktadienį, galvodami, kaip galėtume nustebinti ir pasveikinti su šventėmis universiteto bendruomenę, nusprendėme sukurti kitokią kalėdinę eglutę. Kadangi atstovaujame A. Gustaičio aviacijos institutui, buvo akivaizdu, kad mūsų eglutė turi skraidyti“, – kaip gimė idėja pasakoja Aeronautikos laboratorijos vedėjas Aleksandras Lapušinskij. Pasak jo, šiai idėjai įgyvendinti prireikė beveik 3 dienų.

Skraidančios eglutės kūrėjai įsitikinę, kad tokia staigmena pradžiugins ne tik VGTU bendruomenę, bet ir patį Kalėdų Senelį. „Net neabejojame, kad Kalėdų Senelis puikiai išmano naujausias technologijas, juk kasmet vaikams išrenka ir atneša daugybę išmaniųjų telefonų, planšetinių kompiuterių, žaidimų konsolių ir kitų technologinių dovanų. O kokios dovanos tiktų po skraidančia eglute? Žinoma, taip pat skraidančios!“, –  juokauja universiteto atstovas, vildamasis, kad skraidanti eglutė aviacija sudomins daugiau vaikų ir jaunimo.

Skraidanti eglutė – ne vienintelis universiteto moderniai interpretuotas Kalėdų švenčių simbolis. Praėjusiais metais VGTU sulaukė tarptautinio dėmesio drauge su partneriais sukūręs mažiausią pasaulyje nanoprakartėlę. Ant blakstienos galo telpanti kompozicija yra tiksli Vilniaus Katedros aikštėje įsikūrusios prakartėlės kopija, sumažinta 10 000 kartų. Prakartėlė Lietuvos Respublikos Prezidentės vardu buvo įteikta Popiežiui, taip pat pateikta jos paraiška Gineso pasaulio rekordų knygos rengėjams.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi