Veidai

2018.12.07 12:18

Paryžiuje – austrių lukštenimo konkursas

Austrių lukštenimas taip pat yra menas, ir tai akivaizdžiai pademonstravo šių moliuskų lukštenimo ir pateikimo čempionatas surengtas Paryžiuje. Šįmet čia sublizgėjo jaunieji šio labai senas tradicijas turinčio amato meistrai – čempiono titulą iškovojo 25 metų prancūzas.

Tradicinio Pietų Europos delikateso išdarinėtojai profesionalai giriasi, kad per dieną gali išlukštenti net iki 1200 austrių, bet per Paryžiuje surengtą čempionatą jie turėjo varžytis ne tik dėl greičio, bet ir dėl meniško šių jūros gėrybių pateikimo.

Austrių lukštentojų pagamintas kompozicijas vertino speciali žiuri, sudaryta iš garsių Paryžiaus restoranų šefų. Jiems labiausiai patiko jauno čempionato dalyvio iš Pietų Prancūzijos Jameso Leduco kūrinys. Jam ir atiteko pagrindinis prizas.

Prieš porą šimtmečių austrės buvo daugiausia darbo žmonių maistas, ypač Europos bei Šiaurės Amerikos pakrantėse, bet dėl intensyvios žvejybos, ligų ir nuolat didėjančios paklausos jos virto delikatesu, ir dabar dauguma jų auginama dirbtinai.

Išsamiau – Sauliaus Masalsko reportaže.