Veidai

2018.12.06 21:30

Įspūdingo ilgio kilimas pretenduoja į rekordą – iš medžiagų sujungtų Biržus su Latvija

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.12.06 21:30

Biržų rajono Kirkilų kaimo gyventoja nunėrė beveik 122 metrų ilgio kilimą ir siekia patekti į Lietuvos rekordų knygą, kaip ilgiausio kilimo savininkė. Moteris apskaičiavo, kad kilimui nerti sunaudota tiek medžiagos juostelių, kad jomis būtų galima nukloti atstumą nuo Biržų iki Latvijos.

Ona Gružauskienė nunėrė 121 metro 50 cm ilgio kilimą, kuris sveria apie 100 kg. Iš pradžių Ona buvo sumaniusi nunerti tik 100 metrų, tačiau tikina taip įsijautusi į darbą, kad nebegalėjusi sustoti. Moteris kilimą nėrė visus metus ir pavadino jį „Gyvenimas“. 

„Gyvenimas yra toks margas, kiekviena jo diena. Neriant kilimą vieną dieną norėdavosi ryškesnių, kitą dieną labiau pastelinių spalvų, bet pati labiau mėgstu ryškumą“, – LRT TELEVIZIJAI sakė moteris.

O. Gružauskienė Biržuose garsėja tuo, kad gyvena ant smegduobės krašto – jos pirtis bet kurią dieną gali nugarmėti žemyn. Tačiau moteris nepraranda optimizmo ir tikisi, kad kikiliams pateks į Lietuvos rekordų knygą. Rekordo fiksuoti atvykę žmonės įkilimą nuvinguriavo per visą Onos sodybą.

Rekordinio ilgio įkilimą Ona žada vasarą ištiesti savo sodyboje ir siūlo visiems norintiems siekti dar vieno Lietuvos rekordo  – nunerti kilimą ir apjuosti juo Širvėnos ežerą.

Išsamiau – Zinaidos Paškevičienės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.