Veidai

2018.11.29 14:38

Menininkas iš atskriejančių raketų gamina menoras

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.11.29 14:38

Menine kalvyste užsiimantis Jaronas Bobas iš Izraelio ėmėsi tiesiogiai įgyvendinti vieno iš senojo testamento pranašų teiginį apie tai, kad kardai bus perkalti į noragus. Tik vietoj kardų jis naudoja iš Gazos ruožo atskriejančių raketų liekanas.

Apsigyvenęs netoli tos vietos kur susikerta Izraelio, Egipto ir palestinietiškojo Gazos ruožo sienos šis menininkas gerai žino nuolatinio karo prasmę. 

Nuo jo kalvės iki Gazos ruožo tik 4 kilometrai. Matyt tai ir paskatino jį panaudoti savo dirbiniams iš ten atskriejantį metalą. 

Vienas dažniausiai užsakomų dirbinių – menoros ir hanukijos, septynių ir devynių žvakių žvakidės skirtos tradicinei Izraelio šviesos šventei. Beje ji prasidės sekmadienį.

„Todėl ir gaminu menoras, simbolizuojančias šviesą ir Izraelio žmonių klestėjimą“, – sako menininkas.

Nuo pat Izraelio įkūrimo besitęsianti įtampa su Izraelio kariuomenės blokuojamu Gazos ruožu ir okupuotomis vakarinėmis Jordano upės kranto teritorijomis vis vien nepripratino Gazos pasienyje gyvenančių žydų prie nuolat pasikartojančių apšaudymų raketomis ir minomis iš palestiniečių pusės.

Per pastarąsias kelias savaites eilinį kartą paaštrėjus padėčiai palestiniečiai paleido apie 400 raketų. Izraelio kariuomenė surengė dešimtis aviacijos reidų, bei Gazos ruožo apšaudymų.  Taigi medžiagos kalviui netrūksta. Atrodo, kad netrūksta ir idėjų.

Plačiau – Sauliaus Masalsko reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.