Naujienų srautas

Veidai2018.11.29 15:53

Aiškėja daugiau „Eurovizijos“ atrankos dalyvių: grupė „MaNNazz“ dainuos apie planetos tausojimą

„Seniau dėl visko labai pergyvendavau, bet pastarieji ketveri metai buvo labai tiksli kreivė. Žinau, ką darau, kur einu – „Eurovizija“ nėra paskutinės minutės reikalas“, – portalui LRT.lt sako elektroninės muzikos grupės „MaNNazz“ vokalistė Kamilė Kielaitė-Sienkievič. Pasak jos, rašant iš pradžių niekuomet neaišku, kokia bus dainos teksto žinutė, tačiau kūrinys, kurį jau kitų metų pradžioje pristatys nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje, ragins labiau saugoti planetą, kurioje gyvename.

K. Kielaitė-Sienkievič „Eurovizijos“ atrankose dalyvavo ne kartą, o paskutinis buvo prieš šešerius metus. Ji džiaugiasi, kad atrankos – puiki proga sutikti seniai matytus kolegas.

„Emocijos įvairios. Šie metai visiškai kitokie, einu į konkursą ne viena ir tiesiog norisi gero laiko. Seniau dėl visko labai pergyvendavau, bet pastarieji ketveri metai buvo labai tiksli kreivė. Žinau, ką darau, kur einu – „Eurovizija“ nėra paskutinės minutės reikalas. Tiesiog pajaučiau, kad noriu, kad turiu, ką pasakyti. Be to, turėjome kūrinio idėją – pusė metų paieškos davė gerų rezultatų“, – sako dainininkė.

Nors ant scenos grupėje „MaNNazz“ tik du nariai – K. Kielaitė-Sienkievič ir jos sutuoktinis Bogdanas Sienkievičius – iš tiesų už judviejų slypi didelė komanda.

V.  Černiausko nuotr.

„Jie ne tik kolegos, bet ir mūsų draugai – Dominykas Zalieckas, su kuriuo kuriame muziką, Mantas Sadauskas, kuris kuria nuostabius vaizdo klipus, Osvaldas Vagelis pataria vadybiniais klausimais, Diana Nevedomskytė – dizainerė. Taip pat muzikantai Rytis Taraila, Jonas Lengvinas, ir dar daug gražių žmonių, kurie padeda projektui augti“, – sako K. Kielaitė-Sienkievič.

Daina, su kuria grupė dalyvaus „Eurovizijos“ atrankoje, sako ji, turės stiprią žinutę ir kvies žmones susimąstyti apie savo poelgių pasekmes.

„Dainos – kaip žinutės, rašydama niekada nežinau, apie ką bus daina. Mano nuostabai, šis kūrinys dedikuotas mums – susimąstymui apie žemės išsaugojimą, apie tai, kad mūsų veiksmai turi įtakos aplinkai. Labai gaila, kad ne tik naudojamės šia nuostabia planeta, bet ir ją naikiname. Esu viena iš tų, kuriems reikia pakeisti daug įpročių, kad iš tiesų prisidėčiau prie jos išsaugojimo“, – tikina K. Kielaitė-Sienkievič.

M. Sadausko nuotr.

Grupės nariai jau galvoja ir apie pasirodymą, kuriame – dar Lietuvos atrankose negirdėti vokaliniai triukai.

„Su prodiuseriu ieškome geriausio skambesio, o Bogdano užduotis buvo sukurti beatbox‘o (liet. – vokalinė perkusija, išgauti ritmą burna) partiją. Visgi „MaNNazz“ labai glaudžiai susijusi su beatbox‘u, tai bus pirmas  kartas, kai į mūsų kūrinį bus įpinta jo improvizacija. Be to, neatsimenu, kad Lietuvoje kas nors būtų tai daręs per „Euroviziją“, bus labai įdomu“, – šypsosi atlikėja.

Grupė „MaNNazz“ – šeimyninis duetas, tačiau, sako vokalistė, kartu užsiimti kūryba būtų sudėtinga: „Bogdanas – didelis pagalbininkas muzikoje, tačiau vadybinis ir kūrybinis darbas yra mano atsakomybė. Tai labai gerai – manau, tik dėl to mūsų projektas vis dar gyvuoja. Kartu dirbti prie kūrybos būtų sunki užduotis –  ambicijos, norai būtų skirtingi. Vyras nesikiša į kūrybinį procesą.“

Konkurencijos su žymiausiais Lietuvos atlikėjais K. Kielaitė-Sienkievič sako nesibaiminanti, o įkvėpimo semiasi iš vieno didžiosios „Eurovizijos“ nugalėtojų.

„Nieko nebijau, esu scenoje jau gal daugiau nei 15 metų. Čia ne sportas – muzikos misija kalbėti, džiaugtis, gydyti. Manau, pirmą kartą pajutau norą dalyvauti „Eurovizijoje“ po ilgos pertraukos, kai laimėjo Salvadoras Sobralis. Tuomet daug muzikantų sukluso, nes jis iš tiesų įnešė tikrumo ir muzikos į šį konkursą. Čia gera vieta patirti nuotykį“, – sako dainininkė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi