Veidai

2018.11.28 10:47

Menininkas kuria nuotraukas naudodamasis Rentgeno spinduliais

Daugelis mūsų yra matę Rentgeno nuotrauką, bet retas kuris pagalvotų, kad tokiu būdu galima kurti meną. Britų menininkas Nickas Veasey mano priešingai, nors tokiam darbui jam prireikė pasistatyti betoninio bunkerio formos studiją.

Ši originali N. Veasey darbų galerija visai neseniai atvėrė duris Anglijoje, Kento grafystėje. Tai ne tik portretai bei  natiurmortai, bet ir žvilgsnis kiaurai per gana didelius daiktus.

„Iš esmės mano darbas – tai iššūkis paviršutiniškumui. Jis parodo daiktų esmę, iš ko jie sudaryti ir kam jie egzistuoja.  Čia nėra jokio fotošopo, ar padailinimų – vien tikras kriminalinis tyrimas“, – sako menininkas.

Meną N. Veasey kuria pasinaudodamas skvarbiaisiais spinduliais, o, pavyzdžiui, tam, kad peršviestum dideles metalines konstrukcijas Rentgeno spindulių galios nepakanka, todėl jo studiją teko ekranuoti storu sluoksniu betono ir metalo. Taip šalia jo galerijos išdygo šis piramidės formos bunkeris su ženklu – „Atsargiai – radiacija“.

Eilinis galerijos lankytojas gali susipažinti su N. Veasey naudojama aparatūra ir galbūt net ir paprašyti savo portreto.

Britų menininkas pabrėžia, kad jo kūriniai nėra retušuoti ar kaip nors kitaip pagražinti, bet norint sukurti tokio dydžio automobilių ir kitų didelių objektų nuotraukas, reikia tikrai gerai išmanyti kokios medžiagos kaip praleidžia įvairias radiacijos rūšis ir kaip visa tai užfiksuoti viename meno kūrinyje.

Išsamiau – Sauliaus Masalsko reportaže.