Veidai

2018.11.23 21:43

Kauno Kalėdų eglutės dekoracijoms prireikė 2 mln. plastikinių šiaudelių

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.11.23 21:43

Artėjant kalėdiniam laikotarpiui didieji miestai varžosi – kieno Kalėdų eglė bus įspūdingesnė. Kaunas kuria meninę instaliaciją iš plastikinių šiaudelių, uostamiestis puošiasi klaipėdiškių dovanota gyva egle, o kokia kalėdine egle nustebins Vilnius, savivaldybė dar neatskleidžia. Šventinį laikotarpį didieji miestai pradės gruodžio 1 dieną įžiebdami egles.

Uostamiesčiui ketvirtą dešimtį skaičiuojančią kalėdinę eglę padovanojo savo sklype ją užauginę Raimonda ir Darius Kiviliai. Penktadienio rytą eglė per miestą keliavo iki Teatro aikštės, kur sužibės gruodžio pirmąją.  

„Kai pirmaisiais metais pasiūlėme šią tradiciją, kad į miestą galbūt reikia sugrąžinti tą tikrą Kalėdų eglę, kvepiančią mišku, eglėmis ir tikromis Kalėdomis, tai buvo šiek tiek nedrąsu, galvojome, ar atsiras žmonių, ar turėsim tų eglučių ir visa kita. Bet pirmaisiais metais eksperimentas pasiteisino, buvo labai daug gerų bendruomenės atgarsių ir jau trečius metus mes ieškom tos pačios gražiausios Kalėdų eglutės“, – pasakoja  „Klaipėdos švenčių“ kūrybos vadovė Dalia Grikšaitė.

2 milijonai plastikinių šiaudelių savanorių rankomis jau sukaišioti į kalėdines Kauno eglės dekoracijas. Jas kuria menininkė Jolanta Šmidtienė. Ji sumanė eglę apgaubti baltomis pusnimis iš vienkartinių šiaudelių.

„Energetika šiemet eglutėje bus ypatinga. Įsivaizduokite, du milijonai šiaudelių po vieną sukišti su geriausiu linkėjimu, noru, džiaugsmu, darant grožį. Žinokite, eglutėje visi norai pildysis“, – LRT TELEVIZIJAI tikina J. Šmidtienė.

Sostinės savivaldybė vis dar neatskleidžia, kokia eglė šiemet puoš Vilnių, bet žmonių besifotografuojančių prie dar tik statomo švenčių akcento – netrūksta.

Pernai 70 tūkstančių lempučių sužibusi eglė pateko tarp gražiausių pasaulyje. O Vilnius šiemet – į „New York Post“ magiškiausių Kalėdinių miestų sąrašą.

Didžiųjų miestų – Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos – Kalėdų eglės bus Įžiebtos gruodžio 2 dieną.

Plačiau apie tai – Urtės Korsakovaitės reportaže.