Veidai

2018.11.23 10:59

Senovės Egipto vynas ragaujamas tik turistų

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.11.23 10:59

Žiemos sezonas – turizmo į šiltus kraštus, tokius kaip Egiptas, sezonas, bet vargu ar daug žmonių yra ragavę vyno, pagaminto iš tikrų egiptietiškų vynuogių ir išpilstyto į butelius šioje musulmoniškoje šalyje.  

Vynuogynas ir vyno gamykla musulmoniškame Egipte, kur natūralios fermentacijos alkoholinius gėrimus draudžia vietos religija, skirti tik turistams.  

Vynuogynas Hurgadoje po karšta saule nelabai kuo skiriasi nuo vynuogynų Ispanijoje ar Italijoje, nebent galingesne laistymo sistema ir labai smėlėta dirva.

Tai todėl, kad čia gerokai karščiau nei šiaurinėje Viduržemio jūros pakrantėje, nes čia Raudonosios jūros pakrantė yra ties Hurgada. 

Labib Kallas, vyninės įkūrėjas, pažymi, jog, kai turistai geria vyną, jie turi gerti tai, kas atspindi Egiptą, jo laukus, saulę, jo orą.  Viskas, kas susiję su Egiptu, turi būti atspindėta vyno taurėje. 

Iš Libano kilęs šios vyninės įkūrėjas ir jo komanda primena, kad dar prieš islamą ir prieš krikščionybę – prieš 5 tūkstančius metų – senovės egiptiečiai augino vynuoges ir gamino vyną. 

Rinkodaros specialistė Rania Murabak  džiaugiasi, jog vyndariai atgaivina Egipto vyndarystę: „Atkuriame, atsodiname vynuogynus net ir tokiomis nepalankiomis sąlygomis. Tai nėra palanki aplinka, nes mūsų žmonės nėra vyno vartotojai, bet mes bandome nešti šią kultūrą egiptiečiams.“

Senovės egiptiečiai, žinoma, augino vynuoges prie Nilo, o ne prie sūrios Raudonosios jūros, bet turistai juk atostogauja čia, o importo mokesčių mokėti nereikia,  todėl šie vynuogynai dabar žaliuoja netoli Hurgados.   

Pirmieji naujojo Egipto vyndariai jau pelnė ne vieną apdovanojimą, nors sąlygos vynuogėms čia nėra labai geros – dėl karščių jos sunoksta jau liepą, todėl savo vynuogynuose naujieji Egipto vyndariai augina pačią seniausią dar faraonų laikų vynuogių rūšį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.