Veidai

2018.11.23 07:19

100-metį mininti senolė iš Šiaulių: reikia mylėti darbą ir mylėti žmogų

Šiauliuose tradicija tapo sveikinti šimtamečius ir daugiau metų sulaukusius miesto gyventojus. Ketvirtadienį apdovanota 100-ąjį gimtadienį švenčianti šiaulietė Jadvyga.

Jadvygai sukanka 100 metų – kaip ir atkurtai nepriklausomai Lietuvos valstybei. Ypatingos sukakties sulaukusi guvi senolė pasakoja, kad jos gyvenimas nebuvęs lengvas.

„Tiek metų – ir gera, ir bloga. Nors daugiau bloga… Vyrą tris kartus ėmė į kariuomenę, likau su keturiais vaikais“, – prisimena moteris.

Pati Jadvyga taip pat anksti neteko tėvo. Buvo vienturtė. Tad teko nuo mažens padėti mamai, kuri dirbo Bubių dvaro grafų Zubovų šeimininke. Pasak senolės, anksčiau vaikai buvo labai darbštūs, padėdavo tėvams.

„Pas grafus kambarine dirbau. Jie mane taip pamilo… Aš jam valgyti ryte nešdavau – pusryčius, pirmą puoduką arbatos. <…> Darbą mylėjau. Reik mylėti darbą ir reik mylėti žmogų“, – sako senolė.

Ponia Jadvyga susilaukė keturių vaikų. Šiuo metu šimtametė gyvena Šiauliuose su vyriausiąja dukra Julijona – ji taip pat garbaus amžiaus, einanti 80-tuosius metus. Duktė sako, kad mama vienintelė ilgaamžė jų giminėje.

Šimtametė sveikata nesiskundžia, valgo viską, daug meldžiasi ir žiūri televizorių. Tokio garbaus amžiaus ir keleriais metais vyresnių senolių Šiauliuose šiuo metu gyvena septyni. Tarp jų – tik vienas ilgaamžis vyras.

Daugiau apie tai – Ainos Mizgirdės reportaže.