Veidai

2018.11.20 20:33

Jamaika siekia pasaulio paveldo statuso regio muzikai

BNS 2018.11.20 20:33

Jamaika teikia paraišką dėl regio muzikos įtraukimo į pasaulio kultūros vertybių sąrašą, antradienį pranešė Jungtinių Tautų kultūros agentūra UNESCO.

Paryžiuje įsikūrusi UNESCO sudaro nematerialiojo žmonijos kultūros paveldo sąrašą, kuriame yra tokių kultūros tradicijų kaip centrinės Azijos raitelių varžybos ir Neapolio picų kepimas.

Jamaika paprašė per šiemetinį JT agentūros susitikimą, kuris nuo lapkričio 26-osios iki gruodžio 1-osios vyks Mauricijaus saloje, į sąrašą įtraukti regį. Iš viso per susitikimą bus svarstoma 40 pasiūlymų.

Kol kas sąraše yra 399 pasaulio paveldo pavyzdžiai, įskaitant šokius, maisto ruošimą, laivų statybą, žaidimus, festivalius ir net kupranugarių įtikinėjimo ritualus Mongolijoje.

Įtraukimas į sąrašą didele dalimi yra simbolinis aktas, bet gali padėti didinti šalies ir tradicijos žinomumą.

Tarp kitų šiemetinių paraiškų yra prašymai įtraukti airių žaidimą hurlingą, kvepalų gamybą Prancūzijos Graso mieste, tradicines Pietų Korėjos imtynes.

Regis atsirado 7-o dešimtmečio pabaigoje Jamaikoje ir tokių dainininkų kaip Bobas Marley bei Jimmy Cliffas dėka greit tapo pasauliniu reiškiniu. Šis muzikos žanras padarė įtakos nesuskaičiuojamai daugybei artistų.