Veidai

2018.11.19 10:45

Juodšilių „Šilo“ gimnazijoje – bene vienintelis Lietuvoje klasės pučiamųjų orkestras

Europoje ir Amerikoje ilgus dešimtmečius populiaru pradinukus suburti į klasės pučiamųjų orkestrą. Mokytojas entuziastas Saulius Balsys tokią praktiką bando įdiegti gimnazijoje Vilniaus rajone.

Kvėpavimo pratimais Vilniaus rajono Juodšilių „Šilo“ gimnazijoje prasideda kiekviena penktokų orkestro pamoka. Šis orkestras – bene vienintelis toks Lietuvoje, nes jame pučiamaisiais muzikos instrumentais groja ne iš visos mokyklos atrinkti gabiausi vaikai, o visi vienos klasės moksleiviai.

„Grodami jie privalo klausyti vienas kito, kaip skamba muzika ir lygiai tas pats pereina į kasdienį gyvenimą – tu išmoksti klausytis vienas kito. Jie mokosi atsakomybės, grodami su pakankamai brangiais instrumentais, tikrais instrumentais, ne žaisliniais. Mokosi bendrauti, tai čia yra pagrindiniai privalumai“, – atskleidžia Juodšilių „Šilo“ gimnazijos muzikos mokytojas S. Balsys.

Idėją suburti visos klasės pučiamųjų orkestrą, nesirenkant vaikų pagal gabumus, muzikos mokytojas S. Balsys nusižiūrėjo nuo JAV, o įgyvendinti ėmėsi, kai pats su šeima įsikūrė šalia Juodšilių ir nutarė išjudinti vietovės kultūrinį gyvenimą.

Kelis kartus per savaitę fleitas, klarnetus, saksofonus, trimitus, trombonus ir eufonijas į rankas ima 18 „Šilo“ gimnazijos penktokų pučiamųjų orkestro muzikantų. Dar vieną klasę-orkestrą mokytojas subūrė iš dviejų paralelinių trečių klasių mokinių.

„Iš pradžių mums leido pabandyti groti su visais instrumentais. Paskui davė lapą ir turėjome išrinkti, pagal numeriukus, koks mums instrumentas labiausiai patiko“, – pasakoja penktokų orkestro muzikantė Gabrielė.

Didžiausias iki šiol nuotykis Juodšilių „Šilo“ gimnazijos penktokų orkestro laukia pavasarį – klasė gavo kvietimą kitąmet dalyvauti Europos klasės orkestro festivalyje Italijoje. Jame dalyvaus 12 orkestrų iš 9 šalių.

Plačiau – Giedrės Baltrušytės reportaže.