Veidai

2018.11.17 13:40

Kalendoriuje atsidūrę Niujorko taksistai padeda skurdžiai gyvenančioms šeimoms

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.11.17 13:40

Kai kurie Niujorko taksistai parodo ne tik savo vairavimo įgūdžius – šeštus metus jie pozuoja taksi vairuotojų kalendoriui. Jame – 12 vairuotojų, pozuojančių šalia savo automobilių įvairiose miesto vietose. Kiekvienas vairuotojas stengiasi pasirodyti kuo išradingiau – pozuoja su gyvatėmis, automobilius paverčia lenktyninėmis mašinomis ar, pavyzdžiui, apriša raudonais kaspinais.

„Kasmet stengiamės ne pakartoti tai, kas buvo, o sugalvoti ką nors naujo, geresnio. Jeigu viskas būtų taip pat – nustotume jį kurti. Mums neįdomu paprastos nuotraukos paprastai stovint prie automobilio. Šiais metais vėl turime daugybę naujų minčių ir nekantraujame jas įgyvendinti“, – pasakoja idėjos autorius Phillas Kirkmanas.

Kalendoriuje atsidūrę Niujorko taksistai padeda skurdžiai gyvenančioms šeimoms ir imigrantams 

Idėjos autoriai sako norėję lengvai pasišaipyti iš įprastinių pakabinamų kalendorių. Kasmet jie stengiasi pranokti praėjusių metų rezultatą. Be to, geltonieji taksi automobiliai – neatsiejama Niujorko dalis.

Niujorko taksi vairuotojais ilgą laiką dirbo atvykėliai iš kitų šalių – šių metų kalendorius tai ir atspindi. 11 iš 12-kos vyrų yra imigrantai, atvykę iš įvairių valstybių – Panamos, Rusijos, Dramblio Kaulo Kranto. 

Visos surinktos už kalendorius lėšos skiriamos įstaigai, vadinamai „Sprendimų universitetu“. Ji įkurta prieš 130 metų ir padeda mažas pajamas gaunančioms šeimoms bei imigrantams. Už kalendorius jau surinkta daugiau kaip 70 tūkst. dolerių.

Išsamiau – įraše.