Veidai

2018.11.16 23:07

Komiksai – galimybė įveikti ribas

„Komiksai – labai įtraukianti ir patraukli medija. Ji perteikia pasakojimą vaizdais, ji didina žmonių motyvaciją įtraukti į skaitymo veiklą. Yra žinoma, kad komiksų skaitymas yra taikomas norint paskatinti žmones skaityti“, – sako Vilniaus universiteto (VU) Komunikacijos fakulteto mokslo reikalų prodekanė doc. dr. Zinaida Manžuch ir sako, kad komiksai gali padėti įveikti ribas.

Ne visi turime vienodas galimybes pasinaudoti informacinėmis technologijomis. Vieni to negali dėl to, kad neturi kompiuterio, kiltiems trūksta įgūdžių arba motyvacijos. Skaitmeninė atskirtis yra įvairialypė, todėl ir žmonės turėtų ją spręsti skirtingais būdais, sako Z. Manžuch.

VU mokslininkai pasirinko nagrinėti, kaip komiksai gali padėti mažinti skaitmeninę atskirtį. „Komiksai – labai įtraukianti ir patraukli medija. Ji perteikia pasakojimą vaizdais, ji didina žmonių motyvaciją įtraukti į skaitymo veiklą. Yra žinoma, kad komiksų skaitymas yra taikomas norint paskatinti žmones skaityti.

Mes nuėjome vienu žingsniu toliau (...) ir nutarėme panaudoti skaitmeninių komiksų kūrimą ir skaitymą tam, kad lavintume gebėjimą naudotis kompiuteriu, internetu ir didintume motyvaciją įsitraukti į šią veiklą“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ pasakoja VU Komunikacijos fakulteto mokslo reikalų prodekanė. 

Atlikti tyrimai rodo, kad žmonės geriau supranta ir priima informaciją apie mokslo naujoves skaitydami komiksą. Ši medija veikiau emociškai stipriau, nes komiksas paveikesnis, smagesnis. 

Išsamiau – įraše.