Veidai

2018.11.15 14:56

„Eurovizijos“ gerbėjams Tel Avive trūksta vietos: siūlo įkurti palapinių miestelį, apgyvendinti laive

LRT.lt 2018.11.15 14:56

Iki 2019 metų „Eurovizijos“ likus pusmečiui, Tel Avive jau vyksta pasiruošimas tūkstančius konkurso gerbėjų pritraukiančiam renginiui. Tačiau konkurso organizatoriai susidūrė su iššūkiais – antrame pagal dydį Izraelio mieste trūksta apgyvendinimo vietų, todėl siūlomos įvairios išeitys – fanai galės nakvynei išsinuomoti kambarius kruiziniame laive, taip pat svarstoma galimybė įkurti palapinių miestelį, rašoma „Eurovizijos“ tinklaraštyje wiwibloggs.com.

Praėjusį mėnesį Tel Avivas pranešė ketinantis miesto pakrantėje prišvartuoti kruizinį laivą, kuriame gali apsigyventi net du tūkstančiai lankytojų.

Taip nuspręsta paaiškėjus dėl apgyvendinimo vietų trūkumo – Tel Avive yra 8 tūkstančiai viešbučio kambarių, taip pat dar 3 tūkstančiai – miesto apylinkėse, kurie sparčiai rezervuojami ir nuolat brangsta. Pasak „Eurovizijos“ organizatorių, toks vietų skaičius – nepakankamas.

Tel Avivas, A. Jang/Unsplash nuotr.

Tačiau dabar pranešama, kad Izraelio turizmo ministerija ir Tel Avivo savivaldybė svarsto dar vieną sprendimo būdą – įrengti miestelį, kuriame galėtų įsikurti turistai su palapinėmis ar nameliais ant ratų.

Tokia zoną ketinama įkurti didžiausiame Tel Avivo parke HaYarkon. Šiame parke palapinių miestelio gyventojai galėtų ne tik pernakvoti, bet ir pasinaudoti viešais dušais, tualetais ir net skalbyklomis.

Tel Avivas, F. Kaymak/Unsplash nuotr.

HaYarkon – vienas didžiausių Izraelio parkų, besitęsiantis nuo Tel Avivo uosto iki miesto pakraštyje esančio miestelio Ramat Gano. Parkas ribojasi su viena pagrindinių miesto gatvių, todėl, tikimasi, pritrauks daug lankytojų. Jame galima užsiimti ir aktyvia veikla – važinėtis dviračiais, žaisti golfą.

Tiems, kurie nenori apsigyventi palapinių miestelyje, siūloma pasidomėti Tel Avivo priemiesčiais, kuriuose gyvena bene 4 milijonai žmonių. Priemiesčiai lengvai pasiekiami, o Tel Avivas savo ruožtu jau tariasi su kaimyniniais miestais dėl pagalbos apgyvendinant „Eurovizijos“ gerbėjus.

Parengė Gertrūda Stripeikytė.