Naujienų srautas

Veidai2018.11.14 18:59

Aukcione parduotas A. Einsteino laiškas seseriai

ELTA 2018.11.14 18:59

Aukcione Jeruzalėje parduotas fiziko Alberto Einsteino (1879-1955) laiškas seseriai Majai. Už jį sumokėta 28 400 eurų, pranešė „Kedem“ aukcionų namai. Kas įsigijo laišką, kol kas neskelbiama. Neįvardijamas ir pardavėjas.

A. Einsteinas jau 1922 metais laiške atkreipė dėmesį į sunkumus, su kuriais susiduria žydai Vokietijoje. Garsusis fizikas gimė Vokietijos Ulmo mieste, tačiau būdamas žydas nuo nacių turėjo sprukti į JAV.

„Čia artėja ekonominiu ir politiniu požiūriu tamsūs laikai, – rašė A. Einsteinas pusantro puslapio laiške vokiečių kalba. – Nesirūpink dėl manęs, aš ir pats nebijau, nors čia nėra visai nepavojinga“.

Pasak aukcionų namų, spėjama, kad A. Einsteinas laišką rašė Kylyje prieš išvykdamas į Aziją skaityti pranešimų. 1921-aisiais jis jau buvo gavęs Nobelio fizikos premiją. A. Einsteinas savo seseriai pranešė, kad jis slapstosi. „Man gana gerai, nepaisant antisemitų tarp vokiečių kolegų, – rašė mokslininkas. – Čia, toli, niekas nežino, kas aš esu, aš esu laikomas dingusiu“.

Meronas Erenas, vienas aukcionų namų savininkų, sakė: „Šis laiškas parodo mums, kokios mintys sukosi A. Einsteino galvoje ir širdyje labai ankstyvoje nacių teroro stadijoje“.

Pradinė laiško kaina buvo 10 700 eurų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi