Naujienų srautas

Veidai2018.11.13 16:10

Vokietija renkasi atstovą į „Euroviziją“: kuris verčiausias nugalėti?

LRT.lt 2018.11.13 16:10

Daugelyje Europos valstybių jau prasidėjo „Eurovizijos“ atrankų etapai. Vokietija neseniai paskelbė šešis atlikėjus, kurie pretenduos atstovauti šaliai 2019 metų gegužę Izraelyje vyksiančiame dainų konkurse. Tiesa, kūrinių atlikėjai kol kas neturi – juos rašo dainų rašymo stovykloje, kurioje atlikėjams talkina net 24 tekstų autoriai, kompozitoriai ir muzikos prodiuseriai, rašoma „Eurovizijos“ tinklaraštyje wiwibloggs.com.

Nors Vokietijos nacionalinis transliuotojas NDR rinkosi iš beveik tūkstančio atlikėjų, norinčių dalyvauti „Eurovizijoje“, į tolimesnį etapą pateko tik šeši geriausieji. Atrankos konkurse „Unser Lied für Israel“ (liet. „Mūsų daina Izraeliui“) specialiai sukurtus kūrinius pristatys atlikėjai Aly Ryan, BB Thomaz, Linusas Bruhnas, Gregoras Hägele‘is, lilly among clouds ir Makeda.

Atlikėjus rinko dvi komisijos. Viena iš jų – „Eurovizijos“ fanų komisija, kurią sudarė 100 kruopščiai atrinktų konkurso gerbėjų, o kita – 20 užsienio ekspertų.

Nors dabar atrinkti tik 6 atlikėjai, atrankos organizatoriai tikisi, kad jų bus ir daugiau – tariasi su muzikantais, kurių pasirodymai taip pat bus įvertinti abiejų komisijų.

Atrinkti finalistai kol kas dainų „Eurovizijai“ dar neturi – jos rašomos penkias dienas trunkančioje kūrybinėje stovykloje, kurioje atlikėjams padeda didelė profesionalų komanda – net 24 prodiuseriai, tekstų autoriai ir kompozitoriai iš Vokietijos ir kitų šalių.

Nacionalinės Vokietijos „Eurovizijos“ atrankos finalas vyks vasario mėnesį. LRT.lt primena, kad Vokietija paskutinį kartą „Euroviziją“ laimėjo 2010 metais, kai šaliai atstovavo dainininkė Lena, atlikusi dainą „Satellite“.

Pasiklausykite Vokietijos kandidatų 2019 metų „Eurovizijai“:

1. Aly Ryan

2. BB Thomaz

3. Linusas Bruhnas

4. Gregoras Hägele‘is

5. lilly among clouds

6. Makeda

Parengė Gertrūda Stripeikytė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi