Veidai

2018.11.11 22:31

Satanistai iš „Netflix“ reikalauja 150 milijonų dolerių: „Sabrina“ pasisavino demoną

15min.lt2018.11.11 22:31

Satanistų grupę „Satanijos šventykla“ (The Satanic Temple) papiktino naujas „Netflix“ serialas apie Sabrinos nuotykius: pateiktas 150 milijonų JAV dolerių ieškinys už autorių teisių, prekės ženklo pažeidimus ir žalą verslo reputacijai. Atsakomybės kartu reikalaujama ir iš „Warner Bros“, kuri kūrė serialą, rašo „engadget.com“

Religinė organizacija tikina, kad „Sabrinos nuotykiuose“ naudojama statula, kurioje du vaikai žiūri į viršuje esantį demoną ožkos galva, vadinamą Bafometu. Satanistai piktinasi, kad seriale naudojama statula itin panaši į jų sukurtą Bafometo kūrinį.

Niujorko apygardos teismui antradienį pateiktuose dokumentuose satanistai tikina, kad statula sukurta 2013–2014 metais, ir autorių darbas yra saugomas. Seriale naudojamas modifikuotas dizainas. Grupės įkūrėjas Lucienas Greave’as palygino abu kūrinius socialiniame tinkle „Twitter“.

„Satanijos šventykla“ kaltina, kad serialo kūrėjai neteisėtai pasisavino Bafometo atvaizdą ir jį pateikė taip, lyg jis atstovauja blogiui. Seriale be kitų moraliai neigiamų veiksmų, blogieji veikėjai užsiima kanibalizmu ir prievartiniu dievybės garbinimu.

Satanistų grupė taip pat siekia uždrausti rodyti Sabrinos nuotykius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.