Veidai

2018.11.08 19:54

Olandas per teismą siekia „nubraukti“ 20 metų nuo amžiaus pase

BNS2018.11.08 19:54

Vienas olandas, bėgantis nuo artėjančio 70-mečio jubiliejaus, pradėjo teisinę kovą, siekdamas „nubraukti“ porą dešimtmečių iš savo dokumentų ir taip pagerinti savo perspektyvas darbe ir meilėje.

Precendento neturinčią bylą pradėjęs Emile Ratelbandas teismui pareiškė, kad nori perkelti savo gimimo datą dviem dešimtmečiais vėliau – į 1969 metų kovo 11-ąją.

Gyvenimo būdo treneris, kuris specializuojasi „savivokos“ srityje, sako dėl savo amžiaus jaučiantis diskriminaciją. Jis tvirtina, kad jokių pažinčių programėlių jam nereikia, tačiau nuo minties, kad patikusiai moteriai teks pasakyti savo amžių, jam stingsta kraujas.

„Jaučiuosi daug jaunesnis nei esu. Esu jaunas dievas ir galiu turėti bet kurią, kurios noriu, bet tik ne tada, kai pasakau, kad man 69“, – ketvirtadienį sakė E. Ratelbandas naujienų agentūrai AFP.

„Jaučiuosi jaunas, esu puikios formos ir noriu, kad tai būtų teisiškai pripažinta, nes jaučiuosi nuskriaustas, nepatenkintas ir diskriminuojamas dėl savo amžiaus“, – skundėsi jis.

Vienišas tėvas, nesėkmingai bandęs atsisakyti jam priklausančios pensijos, pirmadienį teismui sakė, kad jo prašymas yra visiškai „teisėtas“. Pasak E. Ratelbando, jo kreipimasis į teismą yra panašus į prašymą dėl asmens lyties pakeitimo dokumente.

„Šiandien galime rinktis darbą, lytį, politinę ir lytinę orientaciją. Mes net turime teisę pasikeisti savo vardą. Tai kodėl neturime teisės pasikeisti amžių?“ – stebėjosi jis.

Pasak E. Ratelbando gydytojo, jo biologinis amžius yra 40–45 metai, tvirtino vyras.

Nors iš pradžių magistratų teismo teisėjai jį sutiko su „pašaipomis“, dabar „jaunas dievas“ sako manantis, kad jo garsiam advokatui pavyko teisėją „išmušti iš vėžių“.

„Ši byla neturi precedento, nėra teisėtyros. Nors galimybė laimėti yra minimali, mes manome, kad įstatymai bėgant laikui turi keistis“, – sakė advokatas Janas-Heinas Kuijpersas naujienų agentūrai AFP.

Savo sprendimą teismas turėtų paskelbti per keturias savaites.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.