Veidai

2018.11.07 14:28

Paskelbta, kurios šalys tikrai dalyvaus „Eurovizijos“ konkurse

Viktorija Juškauskaitė, LRT.lt2018.11.07 14:28

Atskleistos valstybės, kurių atstovai pasirodys didžiausiame Europos dainų konkurse. Į Tel Avivą kitų metų gegužės mėnesį keliaus 42 šalių dalyviai, praneša eurovision.tv.

2019-ųjų pavasarį 42 pasaulio šalys keliaus į Izraelį. 36 jų pasirodys pusfinaliuose gegužės 14 ir 16 dienomis. Jos varžysis dėl vietos konkurso finale. Renginį ruošianti ir pernai nugalėjusi valstybė – Izraelis – bei didysis penketas: Prancūzija, Vokietija, Italija, Ispanija ir Jungtinė Karalystė iškart keliauja į finalą, vyksiantį gegužės 18 dieną. Šiuos tris renginius rodys Europos transliuotojų sąjunga (EBU) ir Izraelio visuomeninis transliuotojas KAN.

V. Nevieros nuotr.

EBU atstovas Jon Ola Sand džiaugiasi, kad Izraelyje pasirodys tiek daug šalių atstovų: „Pernai Netta išdrįso svajoti ir nugalėjo Lisabonoje vykusį konkurso finalą, todėl 2019 m. „Eurovizija“ vyks Izraelyje. Mes džiaugiamės, kad Tel Avive pasirodys 42 šalių atstovai. KAN komanda iš tiesų sunkiai pluša, bet yra pasiruošusi pasveikinti dalyvius (ir, žinoma, pasaulį) Tel Avive, todėl kuria nepamirštamą renginį.“

Izraelio visuomeninio transliuotojo atstovas Eldad Koblenz sako žinantis, kad norai visada pildosi.

„Svajonės tikrai virsta realybe – tai įrodė Netta Barzilai, kai laimėjo didžiausią Europos dainų konkursą ir Izraeliui trečią kartą parvežė nugalėtojo statulėlę. Netta leido mums išdrįsti svajoti, todėl dabar, kai šis siekis išsipildė, labai laukiame 42 šalių delegacijų, kurios sieks to paties. KAN komanda laukia visų atstovų, nori juos pasveikinti ir surengti nepamirštamą „Euroviziją“, kurią tikrai stebės milijonai žiūrovų visame pasaulyje“, – kalba jis.

Konkurse pasirodys:

Albanija

Armėnija

Australija

Austrija

Azerbaidžanas

Baltarusija

Belgija

Kroatija

Kipras

Čekija

Danija

Estija

Suomija

Prancūzija

Makedonija

Vokietija

Gruzija

Graikija

Vengrija

Islandija

Airija

Izraelis

Italija

Latvija

Lietuva

Malta

Moldova

Juodkalnija

Nyderlandai

Norvegija

Lenkija

Portugalija

Rumunija

Rusija

San Marinas

Serbija

Slovėnija

Ispanija

Švedija

Šveicarija

Ukraina

Jungtinė Karalystė

Į dainų konkursą Olandija ir Šveicarija atstovus siųs 60, Graikija – 40, Kroatija, Estija ir Slovėnija – 25, Latvija bei Lietuva – 20, o San Marinas – 10 kartą.

Tiesa, daugiausia kartų „Eurovizijoje“ pasirodė Vokietija – 2019-aisiais bus 63 kartas. 19 valstybių turės galimybę nugalėti didžiausiame Europos dainų konkurse. 64-oji  „Eurovizija“ bus surengta Tel Avive gegužės 14, 16 ir 18 dienomis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt