Naujienų srautas

Veidai2018.11.06 09:53

Tulūzoje – dešimtis tonų sveriančių mechaninių pabaisų šou

Garsioji Tulūzos menininkų grupė, pasivadinusi „La Machine“, pristatė naujausias savo sukurtas mechanines būtybes, o šį savaitgalį atidarys viešas dirbtuves, kur bus galima pamatyti gausybę anksčiau sukurtų mechanizuotų meno kūrinių.

Menininkų grupė „La Machine“ garsėja savo mechaniniais kūriniais, o šį rudenį jų darbo tema buvo senovės Graikijos ir Romos legendos. Tam buvo sukurtas įspūdingo dydžio minotauras ir ne ką mažesnis voras. Gyvųjų mašinų paradas prasidėjo nuo senovės Romos laikų griuvėsių, atrastų Tulūzoje prie Garonos upės. Nepaisant prastų orų žiūrovų gatvėse netrūko. 

Didžiausią įspūdį milžiniškos figūros, valdomos dešimčių operatorių, turbūt padarė vaikams.  

„La Machine“ figūros nėra užprogramuoti robotai. Kiekvieną galūnę ar kūno dalį valdo atskiras žmogus, pats tapdamas savotiška minotauro ar voro dalimi.  

„Visas žvėris yra gyvas. Jo akys sukuria emocijas. Taigi, jei minotauro akys ar kitos kūno dalys liks statiškos, tai nepadarys įspūdžio“, – sako minotauro akių ir ausų operatorė Emily Batterberry.

Voro patelė, vardu Arian, su visais mechanizmais ir ją laikančia ratuota platforma sveria 38 tonas ir kojomis gali pasiekti 20 metrų aukštį. Minotauras, pavadintas Asteriono vardu, sveria net 47 tonas ir yra 14 metrų aukščio.

Išsamiau – Sauliaus Masalsko reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi