Veidai

2018.11.02 21:29

Seimo nariai kolekcininkai: A. Matulas papuolė į rekordų knygą, V. Sinkevičius renka monetas

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.11.02 21:29

Gilinti žinias, tobulėti ir rasti bendraminčių Seimo nariams padeda ne tik pagrindinė veikla – įstatymų leidyba, bet ir pomėgiai. Dėl aistros kolekcionuoti vienas parlamentaras šią savaitę net pateko į Lietuvos rekordų knygą. 

Seimo narys Antanas Matulas gali didžiuotis – agentūra „Factum“ jo surinktą suvenyrinių šaukštelių kolekciją pripažino gausiausia Lietuvoje ir įregistravo rekordą. Šaukštelius parlamentaras renka 7 metus ir didžiuojasi turintis 3663 iš 85 šalių. A. Matulas jau svajoja apie Gineso rekordų knygą ir nė vienos kelionės neįsivaizduoja be sendaikčių turgaus ar antikvariato.

Kaip papildyti širdžiai brangią kolekciją Seime rūpi ne vien A. Matului. Pavyzdžiui, parlamentarė Virginija Vingrienė kolekcionuoja orchidėjas – vis naujų gėlių parlamentarė dairosi nuo 2009-ųjų, kai draugai įkurtuvių proga jai padovanojo pirmą orchidėją. Šiandien parlamentarė gali didžiuotis 40 skirtingų rūšių orchidėjų kolekcija.

Ūkio ministras Virginijus Sinkevičius savo Seimo nario biografijoje tarp pomėgių šalia krepšinio ir futbolo nurodo numizmatiką, nors pabrėžia, kad rimtu kolekcininku savęs nelaiko. Pinigų – daugiausia – monetų – kolekcionavimu jis susidomėjo mokydamasis 11-oje klasėje, o šiandien gali pasigirti kelių tūkstančių monetų rinkiniu, kuriame jam pačiam labiausiai patinka Berlyno sienos griūties 25-erių metų jubiliejui skirta moneta.

„Stengiuosi surinkti kažkokias monetų serijas, pavyzdžiui, visų Jungtinių Amerikos Valstijų 25 centų monetas, specialias sidabrines dolerio monetas, tada euro zonos valstybių monetas, jų buvusius pinigus ir panašiai“, – LRT TELEVIZIJAI pasakojo ministras.

Tiesa, vienokių ar kitokių eksponatų kolekcionavimas nėra dažnas užsiėmimas tarp Seimo narių – jį tarp mėgstamų pomėgių oficialiose biografijose nurodė vos 5 parlamentarai.

Išsamiau – Giedrės Baltrušytės ir Zinaidos Paškevičienės pasakojime.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt