Veidai

2018.10.31 21:15

Portugalija uždraudė naudoti laukinius gyvūnus cirko pasirodymuose

BNS 2018.10.31 21:15

Portugalija uždraudė nuo 2024 metų naudoti laukinius gyvūnus cirko pasirodymuose, o gyvūnų teisių gynėjai sveikina šį naująjį įstatymą.

Šis nutarimas paveiks daugiau kaip tūkstantį laukinių gyvūnų, tarp jų - liūtų, tigrų, dramblių ir zebrų, kuriuos buvo galima pamatyti per cirko vaidinimus..

Pagal naująją tvarką cirkuose nebebus galima rodyti iš viso apie 40 rūšių gyvūnų.

„Laukiniams gyvūnams ne vieta zoologijos soduose. Žmonės turėtų išmokti linksmintis neskriausdami gyvūnų“, – naujienų agentūrai AFP sakė vietos gyvūnų teisių organizacijos AZP viceprezidentė Bianca Santos.

Įstatymui antradienio vakarą pritarus tiek kairiojo, tiek dešiniojo sparno parlamentarams, Portugalija prisijungs prie dešimties Europos ir kitų šalių, uždraudusių cirko renginiuose rodyti laukinius gyvūnus.

„Parlamentas pagaliau susivokė, kad didesniais narvais, griežtesnėmis taisyklėmis ir kontrole negalima išspręsti problemų, patiriamų šių gyvūnų, paverstų paprastomis marionetėms ir netekusių savo orumo“, – pareiškė partijos PAN įstatymų leidėjas Andre Silva.

Cirkų savininkai iki 2024 metų turės įregistruoti turimus gyvūnus specialioje vyriausybės duomenų bazėje, o vėliau jie bus nugabenti į Portugalijos ir užsienio prieglaudas.

Dresuotojams, kurie sutiks perduoti savo gyvūnus iki pereinamojo laikotarpio pabaigos, galės pretenduoti į paramą, leisiančią jiems pakeisti profesiją.

Kita vertus, naujam įstatymui nepritarianti asociacija, atstovaujanti apie 20 Portugalijos cirkų, savo pareiškime pabrėžė, jog pakeitimai „prisidės prie šio verslo išnykimo“.