Veidai

2018.10.12 14:21

Grožis iš senienų: A. Tamašausko stimpankas privers aiktelėti

Naujojoje Klaipėdos galerijoje pristatoma Artūro Tamašausko kūrybos paroda „Antras šansas. Transformacija“ privers aiktelėti ne vieną žiūrovą. Menininkas seniems nebereikalingiems daiktams suteikdamas naujas formas prikelia juos naujam gyvenimui.

Pasakodamas, iš ko sukurta jo turima garo mašina, A. Tamašauskas pabrėžia, kad pagrindinė detalė, paskatinusi sukurti šį darbą – pagrindinė trimito dalis, kurią menininkas rado metalo laužo supirktuvėje. Vienas ratas – iš siuvimo mašinos, kitas – iš pabūklo.

„Man užtenka pamatyti daiktelį – ir aš jau matau viziją, kas iš jo galėtų išeiti. Taip ir su tuo stručiu [vienas menininko kūrinių – LRT.lt]. Stručio pagrindinė detalė buvo saksofono dalis, kuri imponavo savo lenkta forma. Šitą detalę laikiau būtent stručiui“, – apie kūrybinį procesą pasakoja menininkas.

Stručio kojos – dviračio pedalų dalys, pastatytos ant apverstos keptuvės. Tai asociacija, kad paukštis vis tiek kada nors bus iškeptas. O užpakalinėje dalyje įmontuota turbina pabrėžia jo greitį. A. Tamašauskas sako visada kūriniui suteikiantis tam tikrą mintį.

Telšių taikomosios dailės technikume įgijęs meninio metalo apdirbimo specialybę pagal ją A. Tamašauskas dirbo vos keletą metų, vėliau darbavosi kitoje srityje – kūrė interjero dekorą. Taip pat tapė. Prieš aštuonerius metus susižavėjęs stimpanko menu, pasinėrė į šią naują meno sritį. Pirmas darbas sukonstruotas vos iš kelių detalių, vėliau perėjo prie sudėtingesnių skulptūrų, asambliažų.

Daugiau apie tai – Marija Gabrienė.