Veidai

2018.10.06 21:22

Iš Bakingamo rūmų prieš renovaciją pradedami išnešti daiktai, baldai

BNS2018.10.06 21:22

Iš Bakingamo rūmų prieš planuojamą renovaciją pradėti išnešti tūkstančiai meno kūrinių, laikrodžių, šviestuvų ir baldų, pranešė britų karališkosios šeimos atstovai. 

Rengiantis pakeisti pasenusią šildymo sistemą, elektros instaliaciją ir vamzdžius, per artimiausią pusmetį reikės ištuštinti daugiau kaip 200 kambarių šešiuose rytinio rūmų sparno aukštuose.  

Tarp išgabenamų daiktų yra 200 paveikslų, 40 šviestuvų, 100 veidrodžių, 30 laikrodžių, 200 knygų, 40 istorinių tekstilės gaminių ir 560 kasdieninių baldų – nuo lovų iki stalų ir kėdžių.

Karalienės Elizabeth II Londono rezidencijos renovavimo projektas bus vykdomas dešimt metų ir kainuos 369 mln. svarų sterlingų (418,5 mln. eurų). 

Pareigūnams nuogąstaujant, kad Bakingamo rūmuose gali kilti gaisrų ir jie gali būti užlieti, kai kurie skubiausi darbai jau atlikti: pašalinti 3 tūkst. metrų dešimtmečių senumo laidų su sutrūkinėjusia gumos izoliacija.

Kiti renovacijos darbai bus atlikti remontuojant vieną sparną po kito, tačiau vadinamieji Valstybiniai kambariai bus tvarkomi palaipsniui, kad juose būtų galima rengti oficialius banketus ir rengti ekskursijas. 

Šiauriniame sparne esantys karalienės privatūs apartamentai bus remontuojami paskutiniai – 2025 metais. Tuo metu monarchei, kuriai šiuo metu 92-eji, teks persikraustyti į kitą pastato dalį. 

Pasak pareigūnų, karalienės sutuoktinis princas Philipas, dalyvavęs Vindsoro pilies remonte po 1992-ųjų gaisro, atidžiai stebi Bakingamo rūmų renovacijos projektą.   

Jį stebi ir karalienės sūnus bei įpėdinis princas Charlesas, galbūt tapsiantis karaliumi dar iki remontų pabaigos. 

Didelė investicija 

Po gaisro Elizabeth II vasaros rezidencijoje Vindsoro pilyje kilo visuomenės pasipiktinimas, nes iš pradžių buvo kalbama, kad remontą finansuos valstybė.    

Tuomet karalienė sutiko padengti didžiąją dalį išlaidų ir, siekdama gauti lėšų, vasarą atvėrė Bakingamo rūmus lankytojams. 

Ji taip pat pirmą kartą sutiko mokėti savanorišką mokestį nuo savo privačių pajamų. 

Bakingamo rūmų renovacija bus finansuojama projekto laikotarpiu nuo 15 iki 25 proc. padidinant karališkosios šeimos iš karūnos žemę ir nuosavybę valdančios įmonės „Crown Estate“ gaunamą dalį.

Pasak karalienės namų ūkio vedėjo Tony Johnstone-Burto, ši investicija ateityje padės išvengti daug brangiau kainuosiančių ir „potencialiai katastrofiškų“  padarinių. 

Be to, anot pareigūnų, bus įrengti nauji liftai, o rūsyje – mažiau energijos naudojanti šildymo sistema. 

Keičiant laidus iki šiol buvo rasta ne tik asbesto, kaip ir tikėtasi, bet ir kelios staigmenos. 

Po grindimis buvo aptikti keli seni cigarečių paketai ir 1888 metų Londono laikraščio „Evening Standard“ iškarpa, o už sienos – neaišku kaip ten patekęs valties irklas.

Smulkūs daiktai iš rytinio sparno jau išnešami, o naujų boilerių ir generatorių įrengimo darbai prasidės po šį mėnesį įvyksiančio Nyderlandų karaliaus ir karalienės vizito. 

Kai kurie iš 3 tūkst. išnešamų daiktų bus sudėti kitur pačiuose rūmuose arba nuvežti į kitas karališkąsias rezidencijas, nes pareigūnai siekia, kad kuo daugiau daiktų būtų matomi viešai.  

Maždaug 150 daiktų bus paskolinti pajūrio miesto Braitono Karališkajam paviljonui, kur jie ir buvo laikomi iki 1850-ųjų, kai karalienė Victoria pardavė šį pastatą.   

Apie 120 darbuotojų ir maždaug 40 kitų žmonių, gyvenančių viršutiniuose aukštuose, persikraustys į kitas rūmų vietas, o šiaip, anot pareigūnų, „gyvenimas tekės įprasta vaga“.    

Iš išorės beveik nesimatys, kad vyksta darbai, tik rūmų išoriniame kieme įsikurs rangovai. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.