Veidai

2018.10.05 09:30

„Brexit“ priešininkai Londone surengs „Auferendumo“ eitynes su šunimis

BNS2018.10.05 09:30

Didžiojoje Britanijoje „Brexit“ priešininkų stovykla sekmadienį organizuoja eitynes prie parlamento, į kurias žadama atsivesti iki 5 tūkst. šunų ir tokiu neįprastu būdu paraginti ministrę pirmininkę Theresą May organizuoti antrą referendumą dėl šalies narystės Europos Sąjungoje.  

„Auferendumo“ („Wooferendum“) akcijos metu politikai, aktoriai bei aktyvistai kartu su savo keturkojais augintiniais pražygiuos Londono centru. 

„Tai gali atrodyti visiška beprotybė, tačiau ji ne tokia didelė kaip „Brexit“, – ketvirtadienį sakė šios akcijos organizatorius Danielis Elkanas. 

Šunų eitynės vyks dvi savaitės iki spalio 20-ąją numatytos didesnės „Brexit“ priešininkų stovyklos aktyvistų demonstracijos, per kurią taip pat bus reikalaujama antro plebiscito dėl narystės Bendrijoje. 

Th. May kategoriškai atmeta galimybę organizuoti antrą referendumą, nes tai, anot jos, reikštų, kad nepaisoma žmonių valios, pareikštos per 2016-ųjų plebiscitą, ir sugriautų visuomenės pasitikėjimą politikais. 

Tačiau kai kurie premjerės Konservatorių partijos nariai pasisako už antrą plebiscitą. Pagrindinė opozicinė Leiboristų partija taip pat neatmeta, kad palaikytų tokią idėją.  

Gyvūnų gerovės aktyvistas Dominicas Dyeris sakė, kad pasitraukimas iš ES „gali turėti neigiamų pasekmių mūsų augintiniams“. Šalies vyriausybė jau yra įspėjusi, kad jei teks išstoti nepasiekus susitarimo, šunų savininkai gali būti priversti rūpintis papildomais dokumentais ir veterinarų pažymomis, jei norės kartu su augintiniais vykti į ES.   

„Brexit“ bus tikra katastrofa šalies šunims ir katėms bei kitiems augintiniams, pradedant kvalifikuotų veterinarijos gydytojų ir slaugytojų stygiumi, išaugusiomis veterinarijos paslaugų bei gyvūnų maisto kainomis ir baigiant tuo, kad nebegalios ES gyvūno augintinio pasas“, – sakė D. Dyeris.    

Leiboristų parlamentaras Owenas Smithas apie sekmadienį organizuojamą akciją sakė: „Laukiame didžiulio skaičiaus keturkojų ir dvikojų dalyvių. Siekiame įnešti šiek tiek sveiko proto į visą šią „Brexit“ beprotybę.“

Buvęs ekspremjero Tony Blairo vyriausiasis patarėjas ryšiams su visuomene Alastairas Campbellas sakė dalyvausiantis eitynėse kartu su savo Kavalieriaus karaliaus Karolio spanieliu. 

„Turime padaryti viską, ką galime, kad parodytume politikams, kad šalis nevieninga dėl „Brexit“, – sakė jis. 

Akcijos organizatoriai sakė, kad ketina įteikti Dauning Stritui „šunų ir jų savininkų pasirašytą peticiją“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.