Veidai

2018.10.03 11:30

Streso malšinimas? Bankoko biuruose darbo metu šunys laipioja ant stalų

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.10.03 11:30

Tailando biuruose sparčiai populiarėja iniciatyva „atsivesk savo šunį į darbą“. Darbdaviai neprieštarauja, nes tiki, kad augintiniai darbo vietoje padeda susikaupti ir malšinti stresą.

Vienoje Tailando reklamos agentūroje prie ekranų pluša ne tik žmonės, bet ir šunys. Jų užduotis – padėti darbuotojams būti žvaliems ir darbingiems. Tai tik vienas iš biurų, prisijungusių prie kampanijos „atsivesk savo šunį į darbą“, sparčiai populiarėjančios Tailande.

Agentūros savininkas Anankanartas Kongpanichku sako, kad tai padeda pritraukti naujų darbuotojų. Iniciatyva itin populiari kompanijose, kur dirbama laisvu grafiku.

Daugybe mokslinių studijų patvirtinta, kad gyvūnai darbo vietoje padeda. Kiti mokslininkai perspėja, kad gali išaugti alergijų ir gyvūnų platinamų ligų tikimybė.

„Kartais šunys mane erzina, bet kadangi visi vieni kitiems padeda, tai labai pagerina situaciją. Pavyzdžiui, jei kas nors kalba telefonu ir ima loti šuo, kiti nuramina šunį ar patraukia. Kartais gali būti chaotiška, bet teikia džiaugsmo ir ramybės“, – sako kompanijos darbuotoja Jitram Watana-U.

Daug reklamos agentūrų Bankoke laikosi panašios gyvūnų politikos, tačiau tik čia gyvūnų tiek daug – 200 darbuotojų rūpinasi 20-čia gyvūnų. Arba atvirkščiai.

Daugiau apie tai – reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.