Veidai

2018.10.02 17:05

Prasideda nacionalinės „Eurovizijos“ atranka

LRT.lt2018.10.02 17:05

Visi, kurie nori atstovauti Lietuvai didžiausiame Europos dainų konkurse, paraiškas gali teikti iki gruodžio 10-osios, sako LRT TELEVIZIJOS vyr. prodiuseris Audrius Giržadas. Kaip ir ankstesniais metais, paraiškas dalyvauti nacionalinėje atrankoje gali teikti trijų kategorijų dalyviai: kūrinį siūlantys autoriai, atlikėjai be kūrinio ir atlikėjai su kūriniu.

Lietuvai „Eurovizijoje“ norintys atstovauti atlikėjai ir grupės bei dainų autoriai kviečiami teikti paraiškas dalyvauti nacionalinėje atrankoje iki gruodžio 10-osios. Kaip visada, atranką rengs ir transliuos LRT. Nacionalinės atrankos koncertai prasidės iškart po naujųjų ir baigsis vasario 23 dieną – tądien finale paaiškės, ką Lietuva išsiųs į Izraelyje vyksiančią 64-ąją „Euroviziją“.

„Neabejoju, kad per praėjusius metus Lietuvoje atsirado naujų vardų, gebančių pristatyti save didelei auditorijai. Tikrai turime ir dainų, galinčių pavergti ne tik Lietuvą. Abiejų kategorijų paraiškų – dainų autorių ir atlikėjų – laukiame jau nuo šiandien iki gruodžio 10-osios, o mes pažadame abi puses – ir dainas, ir atlikėjus – parodyti iš geriausios įmanomos perspektyvos“, – kviečia LRT TELEVIZIJOS vyr. prodiuseris A. Giržadas.

A. Giržadas, V. Nevieros nuotr.

Kaip ir ankstesniais metais, paraiškas dalyvauti nacionalinėje atrankoje gali teikti trijų kategorijų dalyviai: kūrinį siūlantys autoriai, atlikėjai be kūrinio, atlikėjai su kūriniu. Pasak A. Giržado, autoriai, pateikdami dainą, gali nurodyti atlikėją, kuris būtų tinkamiausias atlikti tą dainą.

Reikalavimas dainoms – jos turi būti iki šių metų rugsėjo 1d. niekur viešai neskambėjusios ir ne ilgesnės, negu 3 minučių. Dainas gali teikti ir užsienio autoriai, tuo tarpu atlikėjai turi būti Lietuvos piliečiai. Plačiau apie nacionalinės atrankos taisykles: https://www.lrt.lt/projektai/eurovizija/taisykles#skip

64-asis „Eurovizijos“ dainų konkursas vyks Izraelyje, Tel Avive, gegužės 14, 16 ir 18 dienomis. Visus – abiejų pusfinalių ir finalo – koncertus tiesiogiai transliuos LRT.


Daugiau – vaizdo įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt