Veidai

2015.09.08 13:45

Jau galima paskraidyti penkiaaukščio dydžio dirižabliu

Vilmantė Lokcikaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Viena Prancūzijos orlaivių kompanija siūlo neįprastą pramogą – galimybę į pilis netoli sostinės Paryžiaus pažvelgti iš dirižablio.

Viena Prancūzijos orlaivių kompanija siūlo neįprastą pramogą – galimybę į pilis netoli sostinės Paryžiaus pažvelgti iš dirižablio.

Penkių aukštų namo dydžio dirižablis tykiai sklendžia virš šiaurės Prancūzijos – toks vaizdas tikriausiai nelabai įprastas. Tačiau nuo šiol tokia pramoga prieinama kiekvienam pasiryžusiam už tai sumokėti: valandos trukmės skrydis virš Versalio rūmų ir pilių netoli Prancūzijos sostinės Paryžiaus kainuoja 450 eurų.

Dirižablyje telpa 12 keleivių. Maždaug 60–80-ies kilometrų per valandą greičiu sklendžiantį orlaivį valdo du pilotai.

„Tai visai kitoks jausmas, nei skrydis įprastu lėktuvu: skrendame daug lėčiau ir žemiau. Kylant ir leidžiantis orlaivis panašesnis į sraigtasparnį, o valdyti jį reikia lyg laivą“, – pasakoja pilotė Kate Bord.

Skrydžiai virš paties Paryžiaus griežtai draudžiami, tad dirižablis sklando netoli Paryžiaus – akyli keleiviai gerai įsižiūrėję horizonte gali pastebėti Eifelio bokšto kontūrus.

Daug laiko praėjo nuo tada, kai netoli Niujorko 1937-aisiais dirižablis užsidegė ir žuvo 36 žmonės. Šiuolaikiniai vadinamieji „cepelinai“ gerokai saugesni – jie užpildomi inertinėmis helio dujomis, ne tokiomis pavojingomis kaip anksčiau tam naudotas vandenilis.

Pilotė teigia, kad dirižablis – saugiausia oro transporto priemonė.

„Dujos inertiškos, skrendame lėtai, todėl jeigu ir kristume, viskas vyktų labai sulėtintai“, – tikina K. Bord.

Kompanijos atstovai teigia, kad orlaiviu, talpinančiu 8,5 tūkst. kubinių metrų helio dujų ir sunaudojančiu 50 litrų degalų per valandą, jie siūlo ekologišką ir tylų būdą pasiskraidyti.

Populiariausi