Veidai

2018.09.30 23:38

Vietoje fejerverkų Frankfurte surengtas dronų šou

Julija Petrošiūtė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.09.30 23:38

Frankfurto danguje žvaigždes sekmadienio naktį nustelbė įstabus reginys – į dangų pakilo tūkstančiai ryškiaspalvių dronų. Įstabiu šviesos ir muzikos šou lankytojams po ilgos rekonstrukcijos atvertas senamiestis.

Tai – alternatyva fejerverkams, įsitikinę idėjos autoriai. Į Frankfurto naktinį dangų šiąnakt pakilo tūkstančiai dronų, mirgančių įvairiaspalvėmis lemputėmis. Taip vienas gražiausių Vokietijos miestų šventė senamiesčio rekonstrukcijos pabaigą.

„Tai XXI a. fejerverkai, nes naudojamos skaitmeninės technologijos, be to, nesukuriama tiek daug taršos – tai svarbus aplinkosaugos aspektas“, – sakė kūrybos vadovas Stefanas Weilas.

Virš Maino upės dronai sklandė įvairiomis kombinacijomis, sukurdami įstabiausias figūras ir beregint transformuodamiesi į kitas. Šviesomis ir garsu naktiniame danguje pasakotos būtos ir sukurtos senamiesčio istorijos.

„Visi dronai kontroliuojami iš vieno terminalo, savarankiškai sklendžia danguje ir dalyvauja formuojant figūras. Kiekvienas dronas žino, kada pakilti, kur skristi po to ir kada grįžti“, – pasakojo Projekto vadovė Hitomi Uematsu.

Skaičiuojama, kad užburiamos šio reginio leidosi per milijoną akių. Miesto vadovai, visą savaitgalį trukusiai šventei skyrę 1,5 mln. eurų, tikisi, kad investicija atsipirks su kaupu ir privilios į miestą milijonus turistų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.