Veidai

2018.09.25 15:31

Varžybos nebijantiems aukščio – britai lipo į 25 metrų aukščio rąstą

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.09.25 15:31

Didžiosios Britanijos ir kitų šalių medkirčiai savaitgalį surengė lipimo į rąstą varžybas. Reginys – didelė pramoga, tačiau tik ilgos treniruotės ir didžiulė dalyvių jėga leidžia pasiekti rekordinius rezultatus – įlipti į 25 metrų aukščio rąstą per mažiau nei 12 sekundžių.

Šis originalus sportas atkeliavo iš Šiaurės Amerikos, kai medkirčiams reikėdavo lipti į storus medžius, kad nukapotų šakas. Tokiu būdu nuvalius kamieną nukirstą medį iškart galima būdavo pakabinti ir transportuoti. D. Britanijoje surengtose varžybose šakų kapoti nereikėjo – reikėjo tik kuo greičiau įlipti stačiai pastatytą Daglaso eglės kamieną ir paliesti mygtuką.

„Tai gana paprasta. Žengi keletą žingsnių ir permeti kilpą aukščiau. Lipimo technikos galima išmokti gana greitai. Bet reikia įgyti tos vidinės jėgos, turėti labai stiprius kojų ir rankų raumenis, kad galėtum lipti į viršų taip greitai, kaip tik įmanoma“, – pasakojo varžybų organizatorius Terry Bennetas.

Varžybų dalyviai naudoja specialius batus su metaliniais dygliais ir kilpą iš tvirto lyno. Lipti reikia 25 metrus –  maždaug ant aštuonių aukštų namo stogo. Į šių metų finalą pateko Danas Whelanas ir Luke`as Towleris. Nepaisant, kad pradžioje D. Whelanas vieną žingsnį nuslydo, jis sugebėjo aplenkti varžovą 0,25 sek. ir dar kartą laimėjo pagrindinį prizą. Nugalėtojas taip pat gavo įprastinę pjuvenų porciją. Beje, D. Whelanas, dirba medžių gydytoju ir specialiai šioms varžyboms nesiruošia.

„Tai tiesa, specialiai nesitreniruoju. Tiesiog leidžiu kūnui atlikti darbą. Jis prisimena, ką turi daryti. Gerą formą palaikau kiekvieną dieną lipdamas į medžius – man to pakanka“, – tikino 2016 m. ir 2018 m. čempionas D. Whelanas.

Tokios tarptautinės medkirčių varžybos rengiamos kas dvejus metus. Praeitą kartą D. Whelanas laimėjo gerokai didesne persvara.