Veidai

2018.09.25 18:01

Stalo žaidimų kūrėjas: modernios technologijos gyvo žaidimo nenugalės

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.09.25 18:01

Susipažinkime su žmogumi, kuriam niekada nepabosta žaisti. Vilnietis Urtis Šulinskas ne tik žaidžia, bet ir kuria stalo žaidimus bei teigia, kad modernios technologijos gyvo žaidimo nenugalės.

Ne keli, o net kelios dešimtys stalo žaidimų bagažinėje – įprastas vaizdas vilniečio U. Šulinsko automobilyje. Urtis mėgsta žaisti, bet ne tik – prieš šešerius metus pats pradėjo stalo žaidimus kurti. Vaikinas prisipažįsta – idėjos kartais nukrenta tarsi iš dangaus, o kartais žaidimą tenka tobulinti penkerius metus, kaip kad šį – „Pasakų skrynelę“.  Žaidimą jo autorius vadina pasakų tradicijos koncentratu – dėl jo reikėjo išstudijuoti Šiaurės Europos pasakas ir įsigilinti į pasakų teoriją.

Stalo žaidimus jų kūrėjas lygina su filmais – kaip filmai gali būti įvairių žanrų – komedijos, siaubo ar visai šeimai, taip ir žaidimai gali skirtis. Geras žaidimas, pasak Určio, sukuria smagius patyrimus, kuriuos norisi kartoti, o gera idėja – vienas svarbiausių komponentų.

Šiemet lietuvio žaidimų kūrėjo darbas buvo pastebėtas – U. Šulinskas, norėdamas padėti žmonėms atpažinti ir išreikšti įvairias emocijas, sukūrė žaidimą „Emojito“, kuris prestižiniuose vokiečių rengiamuose apdovanojimuose buvo išrinktas į geriausių pasaulyje, skirtų vaikams, trejetuką.

Randy Fath/Unsplash nuotr.

Pasak pašnekovo, kasmet pasaulyje išleidžiama daugiau nei 2,5 tūkst. naujų stalo žaidimų. Geriausius jis būtinai stengiasi išbandyti pats ir teigia vis dar galintis būti tiesiog žaidėju, nenarpliodamas žaidimo kūrimo subtilybių. 

Be to, U. Šulinskas tiki, kad žaidžiant prie bendro stalo stiprinamas tarpusavio ryšys, tobulėjama, vystomos tam tikros charakterio savybės, ugdoma vaizduotė ir kūrybiškumas, mokoma net pralaimėti, o gyvas žaidimas  visapusiškesnis nei telefono ar kompiuterio ekrane.

Lietuvio sukurti stalo žaidimai leidžiami ne tik Lietuvoje, bet Graikijoje, Suomijoje, Vokietijoje – galiausiai pasklinda po įvairias šalis. O U. Šulinskas ne tik vysto naujas idėjas, kaip smagiai leisti laiką žaidžiant prie stalo, bet ir edukuoja vaikus – moko juos pačius kurti savus stalo žaidimus.

Plačiau – Ievos Žigaitės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.