Veidai

2018.09.21 11:40

Vietoj kačiuko – aligatorius: vienas prancūzas namuose priglaudė 400 roplių

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.09.21 11:40

Daugeliui baimę keliantys ropliai gali būti mieli ir jaukūs naminiai augintiniai. Tuo įsitikinęs prancūzas Philippe Gillet, kurio namuose glaudžiasi 400 roplių.

„Neteisinga elgtis su šiais gyvūnais taip, kaip mes elgiamės. Mes medžiojame ir naikiname juos tik todėl, kad jų nepažįstame ir nesuprantame“, – sako jis.

Prancūzo namuose šuniukų ir kačiukų vietą užima du aligatoriai. Pirmasis, vardu Ali, naktį miega su šeimininku, o antrasis – Gator – saugo namų duris.

Jiems grėsė tapti naujais batais ar rankine, tačiau dabar jie yra geriausi šeimininko draugai.

Reuters/Scanpix nuotr.

Medžioti roplius vaikystėje padėjo ir pats Philippe, kai gyvendamas Centrinėje Afrikos Respublikoje buvo medžiotojų gidas. Vėliau jis panoro saugoti gyvūnus ir keisti žmonių požiūrį į juos. Šiandien po jo namų stogu glaudžiasi 400 roplių, kurių, tikina šeimininkas, visai nereikia bijoti.

„Jie nėra agresyvūs, nes jie prijaukinti. Visi gyvūnai mus pažįsta ir žino, kad niekada neužgausime jų, kad esame atsargūs. Tai rojus Žemėje“, – mano P. Gillet.

Reuters/Scanpix nuotr.

Jo rūsyje įrengtas vivariumas, kur gyvūnams sukurtos sąlygos kaip gamtoje.

Tačiau šis pomėgis nepigus – vien elektra kainuoja 2 tūkst. eurų per mėnesį. Roplių žinovas tvirtina, kad aplinkiniams grėsmės nėra, nes pavojingos gyvatės – po keturiomis spynomis, o kaimynai tokiai kaimynystei neprieštarauja. Tačiau vietinė priešgaisrinė tarnyba atsargesnė – pareigūnams įsakyta nelaimės atveju į namus neiti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.