Veidai

2018.09.20 17:31

Grafas Drakula: tikras žmogus, kurį išgarsino britų rašytojas

Net ir tie, kurie nesižavi vampyrų istorijomis, tikrai žino garsųjį Drakulą. Sukurti šį personažą britų rašytoją Bramą Stokerį įkvėpė istorijos apie Transilvanijoje, Brano pilyje gyvenusį grafą Vladą Drakulą. Sakoma, kad toje pilyje tebegyvena piktosios dvasios.

Rumunijoje esanti Brano pilis geriau žinoma kaip Drakulos pilis. Tai vienas ryškiausių Rumunijos istorinių paminklų ir didžiausias turistų traukos centras. Jis stovi nedideliame Brano miestelyje už 200 kilometrų į šiaurę nuo sostinės Bukarešto. Iš viso pasaulio čia plūsta žmonės, norintys nors akies krašteliu pamatyti šiurpinantį vampyrų pasaulį.

Paprašyta papasakoti, kiek Drakulos istorija tikra, o kiek išgalvota, gidė Cristiana Tatoui sako: „Kiekvienoje legendoje yra dalis tiesos. Drakula buvo realiai gyvenusi istorinė asmenybė. Jis buvo Valachijos princas, dar vadinamas Vladu Kuolų princu. Labai nemalonus žmogus. Garsėjo žiaurumu ir pomėgiu prasikaltėlius sodinti ant baslio. Airių rašytojas B. Stokeris, parašęs knygą „Drakula“, šią istoriją išgirdo iš savo draugo vengrų kalbos mokytojo. Remdamasis princo istorija, jis sukūrė garsųjį vampyrą.“

B. Stokeris niekada nėra buvęs nei Rumunijoje, nei Brano pilyje. Knygoje jis pilį aprašė tik iš tuo metu prieinamų rašytinių šaltinių ir piešinių.

Tikrasis kunigaikštis Drakula žiauriais kankinimais bandė išsaugoti pavaldinių lojalumą ir išnaikinti korupciją. Priešų atsikratydavo tiesiog pasodindamas juos ant kuolo. Grafas valdė apie šešerius metus.

Išsamiau – „Euromaxx“ reportaže.