Veidai

2015.09.08 13:45

Rusijos Gynybos ministerijos valdininkas tapo reperiu

Karolis Kaupinis, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Rusijos gynybos ministerija sugalvojo repuodama paskatinti šauktinius tarnauti ne visiems patrauklioje Rusijos armijoje.

Rusijos gynybos ministerija sugalvojo repuodama paskatinti šauktinius tarnauti ne visiems patrauklioje Rusijos armijoje.

Rusijos kariuomenę sudaro apie milijoną kariškių. Nors Kremlius ir turi siekių paversti Rusijos kariuomenę profesionalia, kol kas ji remiasi šauktiniais. Jos infrastruktūra ir ginkluotė daugiausiai iš sovietinių laikų.

Žmogaus teisių aktyvistai nuolat kalba apie brutalią dedovščiną kareivinėse, o karininkija – nuolatiniame korupcijos skandalų liūne. 2011-iais pavogta arba iššvaistyta apie penktadalis kariuomenei skirto Rusijos biudžeto.

Tad nenuostabu, kad į kariuomenę Rusijos jaunuoliai neskuba ir gynybos ministerijai tenka sukti galvą, kaip vaikinus tarnyba sudominti.

Naujausias bandymas – repuojantis gynybos ministerijos pareigūnas. Prie darbo stalo sėdintis Antonas Gubankovas numeta į šalį švarką ir kaklaraištį, padeda į šalį laikraštį „Raudonoji žvaigždė“ ir kariškų būgnų garsui peraugant į repo ritmą prabyla apie tai, kad „armija – tai šalies kultūra“ ir kad armijoje yra „viskas, kas mums patinka, ir viskas, ko mums reikia“.

Bet vienu repo singlu papirkti Maskvos jaunimą sunkoka.

„Pažįstu žmonių, kurie išėjo tarnauti, o po metų grįžo visiškai kitokie, lengvai kvaištelėję“, – sakė gatvėje kalbintas moksleivis Kirilas.

Kiti armija tiki ir be repo. Maskviškis Oloegas teigia, kad nors žmonės armijos išgąsdinti bei mano, kad tai jaunystės švaistymas, tai vis dėlto pareiga.

„Jei gyveni šioje šalyje ir naudojiesi jos ištekliais, turi jai kažką ir atiduoti“, – sako Olegas.

Didžiules karines reformas armijoje žadėjęs buvęs gynybos ministras Anatolijus Serdiukovas nušalintas įtarus jį dėl korupcijos ir turto švaistymo.

Dabar į kovą su korupcija, kuri laikoma pagrindine Rusijos kariuomenės modernizacijos kliūtimi, stoja Sergejus Šoigu – buvęs nepaprastųjų situacijų ministras, visada lojalus Putinui. Reperiu tapęs valdininkas A. Gubankovas iš po stalo traukia abiejų jų portretus ir kviečia į „kultūringą ir drąsų“ armijos pasaulį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.