Naujienų srautas

Veidai2018.09.20 08:56

Londone atidaroma paroda, kurioje eksponuojami Jungtinės Karalystės masonų ženklai

Pasaulinę Masonų organizaciją, kuriai dabar priklauso daugiau nei 6 milijonai narių, gaubia daugybė paslapčių. Londone įsikūręs „Laisvųjų mūrininkų“ muziejus atskleidžia nedidelę jų dalį – ketvirtadienį atidaroma paroda, kurioje eksponuojami Jungtinės Karalystės masonų ženklai.

Žmones traukia paslaptys, nors daug kas atrodo paslaptinga, lengvai paaiškinama. To siekia parodos rengėjai, surinkę daugybę organizacijos narių segėtų ženklų.

„Laisvieji masonai segi ženklus, kuriuos vadina brangenybėmis. Truputį apie masonus žinantys žmonės pirmiausia pagalvoja apie prijuostes ar ką kitą, bet nedaug kas žino apie ženklus, kurie gali būti ir puošti deimantais ir pasidaryti karo belaisvių stovykloje“, – sako parodos kuratorius Markas Dennisas.

Parodoje apie pusantro šimto eksponatų, kai kurie tikrai pasidaryti karo belaisvių stovykloje.

„Kai japonai užgrobė Singapūrą, nelaisvėje atsidūrė didelė dalis gyventojų, tarp jų ir daug laisvųjų masonų, kurie susikūrė ložę ir iš metalo pasidirbo šiuos ženklus. Tai nebuvo lengva, nes už tai galėjo primušti ar dar blogiau“, – kalba parodos kuratorius.

Į ložes pagal gyvenamą teritoriją buriasi masonų grupės. Parodoje galima išvysti ženklą, kuris priklausė tuomet Velso princui Albertui Edwardui, vėliau tapusiam Edwardu VII. Organizacijai priklausė ir priklauso daug įžymių žmonių, daug rašytojų, kūrėjų.

„Rašytojų ložei, kaip rodo pavadinimas, priklausė rašantys asmenys,  publicistai.  Jų ženklai – sudėtingi: sfinksai, simbolizuojantys išmintį, literatūros, tiesos dievai...“, – atskleidžia M. Dennisas.

Plačiau – Jolantos Paškevičiūtės ir Margaritos Alper reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi