Naujienų srautas

Veidai2018.09.14 16:15

„Eurovizijos“ ekspertas iš Tel Avivo: peticijos nieko nepakeis – Europa pati pasirinko Izraelį

LRT.lt 2018.09.14 16:15

Jei dalyvauji „Eurovizijos“ konkurse, nereiškia, kad palaikai ir Izraelio vyriausybę, televizijai „I24News“ teigia „Eurovizijos“ ekspertas ir knygos apie konkursą autorius Alonas Amiras. Anot jo, Islandijos peticija ir kitų šalių nusistatymas prieš konkursą, kuris vyks antrame pagal dydį Izraelio mieste Tel Avive, nieko nepakeis – „vis tiek daug žmonių nori pakeliauti ir sudalyvauti tokio masto renginyje“.  

– Ar įprasta šaliai rengti konkursą ne sostinėje, o antrame pagal didumą mieste?

– Per visą konkurso istoriją taip yra buvę tris kartus. „Eurovizija“ neturi tokios taisyklės, kad konkursas būtinai turi vykti didžiausiame mieste ar sostinėje. Tel Avivas yra puikus miestas rengti šį konkursą.

– Kaip Izraelis sugebės susitvarkyti su politiniais neramumais?

– Pirma, Europa pasirinko Izraelį, žinodama, kad čia ir bus rengiamas konkursas. Antra, jei atvyksti į Izraelį ar dalyvauji konkurse, nereiškia, kad palaikai Izraelio vyriausybę. Be to, labai sunku nubrėžti liniją – tada gal atlikėjams negalima koncertuoti JAV, nes Donaldas Trumpas iš tėvų atėmė 3 tūkst. vaikų? Gal uždrausti koncertuoti ir Rusijoje?

Be to, konkursas vyks puikiame mieste, Tel Avive. Jeruzalėje „Eurovizijos“ konkursas vyko jau du kartus ir, tiesą sakant, niekada nemaniau, kad šis miestas pajėgus rengti tokį konkursą. Nežinau, ar kas norėtų Jeruzalėje praleisti visas dvi savaites...

– Vis dėlto Islandijoje žmonės pasirašinėjo peticiją prieš dalyvavimą 2019 m. „Eurovizijoje“. Kaip manote, ar šalys išties boikotuos dalyvavimą konkurse?

– Nemanau, kad taip nutiks. Nepaisant nepasitenkinimo, vis tiek daugelis žmonių nori pakeliauti, dalyvauti milžiniškame konkurse.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi